25. máj. 2023 o 12:00
mob, Koktejl

Ako sa najlacnejšie dostať do Chorvátska? Pozrite, koľko vysolíte za dopravu na dovolenku!

placeholder
Ako najlacnejšie cestovať do Chorvátska? (ilustračné foto)
Zdroj: iStock

Veľa ľudí hľadá spôsoby ako vyraziť na dovolenku za čo najvýhodnejšiu cenu.

Zahraničie
25. máj. 2023 o 12:00
Ako sa najlacnejšie dostať do Chorvátska? Pozrite, koľko vysolíte za dopravu na dovolenku!

Veľa ľudí hľadá spôsoby ako vyraziť na dovolenku za čo najvýhodnejšiu cenu.

Hoci ceny sa po zavedení eura a inflácie zvýšili aj o 15-percent, ľudí to neodradilo a Chorvátsko ostáva aj tento rok jednou z najžiadanejších dovolenkových destinácii pre Slovákov i Čechov. Veľa ľudí teda hľadá spôsoby, ako vyraziť na dovolenku za čo najvýhodnejšiu cenu. Jednu z najväčších položiek tvorí doprava.

Najpopulárnejší spôsob ako sa do Chorvátska dostať je vlastným autom, no predpokladá sa, že ceny pohonných hmôt pôjdu pred začiatkom sezóny hore. Náklady môžu zdvihnúť aj diaľničné známky.

Na 20-eurové letenky do Chorvátska natrafíte už iba zriedka, no každým dňom sa ich cena šplhá nahor. S nízkonákladovou leteckou spoločnosťou viete odletieť z Bratislavy do Záhreb od 44 eur. Za letenky z Viedne do Dubrovníku, Splitu, Zadaru či Puly zaplatíte od 48 až do 209 eur a lístok na linku Budapešť - Zadar viete kúpiť od 72 eur.

Ďalším spôsobom ako sa dostať do Chorvátska je využiť vlak. Aj toto leto sa bude dať vyraziť do Splitu vlakom priamo z Bratislavy. ZSSK vypravuje od 3. mája do 7. októbra trikrát týždenne vlak až k moru. „Čakajú na vás chutné raňajky, lôžkový vozeň či možnosť prepraviť auto, motorku alebo domáceho miláčika,“ píšu na svojej stránke slovenské železnice. Cena jednorazového lístka na priame spojenie z Bratislavy (odchod 15:53) do chorvátskeho Splitu (príchod 08:10) je 95 eur.

Poslednou možnosťou je využiť autobusovú dopravu. Spoločnosť Flexibus ponúka spoje do množstva destinácii v Chorvátsku, no ak vyrážate z Bratislavy väčšinou musíte potom prestupovať vo Viedni či Budapešti. Z hlavného mesta Slovenska do Zadaru vás v júli vyjde spiatočný lístok na diaľkový autobus približne od 165 eur. Do obce Baška Voda od 166 eur, na Makarskú asi od 187 eur a do Splitu 156 eur.