Bývalá agentka CIA a FBI prezradila svoje najlepšie tipy, ako zostať v bezpečí počas cestovania, vrátane spania na určitých hotelových poschodiach a vyhýbania sa súkromným prenájmom. 44-ročná Tracy Walderová pracovala v rokoch 2000 až 2005 pre CIA ako dôstojníčka a pre FBI ako špeciálna agentka a naučila sa, ako zostať v bezpečí počas misií v zahraničí. Teraz sa profesorka trestného práva z Dallasu podelila o svoje tipy vo videu na Instagrame, napísal Daily Mail.
Ešte predtým, ako Tracy vkročí do cudzej krajiny, preskúma oblasť, či sa v nej nenachádzajú nejaké hrozby, a nastaví si aplikáciu, ktorá v prípade núdze upozorní kontakty na jej polohu. Pri návšteve hotelov sa rozhoduje pre ubytovanie v izbe umiestnenej medzi tretím a šiestym poschodím - dostatočne nízko pre núdzový prístup, ale ďaleko od prípadných útočníkov, ktorí by mohli vstúpiť na prízemie, ktoré je "najprístupnejšie". Ak sa ubytujete na vyššom poschodí, bude pre vás "ťažké dostať sa rýchlo von". Bez ohľadu na úroveň poschodia "uzamkne izbu" a "dá bezpečnostný zámok naprieč dverami". Tiež vždy použije dverovú zarážku, aby si bola vo ešte väčšom bezpečí.
Tracy praktizuje to, čo káže. Nedávno, počas výletu na Floride, požiadala o presun z prvého na štvrté poschodie. Tvrdí, že bezpečnostné protokoly sú teraz jej "druhou prirodzenosťou". Raz, keď cestovala za prácou, jej hotel "odmietol" presunúť izbu na vyššie poschodie, tak sa rozhodla umiestniť "uteráky pod dvere".
"Môj manžel, 44-ročný Ben, si ma kvôli tomu doberá, a hoci je nepravdepodobné, že by sa niekto vlámal dnu, realita je taká, že zamestnanci hotela majú kartu, aby sa dostali do vašej izby," povedala bývalá agentka.
Okrem toho, že Tracy kontroluje bezpečnosť každej hotelovej izby, zdieľa svoj itinerár s rodinou pomocou aplikácie Panic Button, ktorá v prípade stlačenia upozorní jej núdzové kontakty na jej polohu.
Mama jedného dieťaťa tiež odmieta ubytovanie v súkromných prenajatých zariadeniach a nazýva ho "extrémne nebezpečným a riskantným", pretože "dôverujete cudziemu človeku v jeho dome". Upozornila tiež, že cestovatelia nevedia, kto v skutočnosti píše recenzie na danú ponuku. Počas cestovania sa vždy uistí, že jej dcéra má pri sebe AirTag, aby ju vedeli ľahko nájsť. Dáva ich aj do každej batožiny.
Tieto triky si začala osvojovať po tom, čo sa na istej ceste v zahraničí necítila bezpečne. Má kamarátku, ktorá cestuje sama, a bola "prekvapená", keď zistila, že "veľmi nemyslí na osobnú bezpečnosť". Podľa nej by mal človek vždy predpokladať nástrahy zahraničných krajín.
"Mojou nádejou bolo poskytnúť ľuďom všetky rôzne varianty kontroly bezpečnosti a povzbudiť ich, aby používali veci, ktoré už majú - bez toho, aby museli niečo kupovať," povedala.