27. jún. 2022 o 04:00
vmr, Koktejl

Kiska sa zabával na rómskej svadbe: Srdcervúce vyznanie exprezidenta!

placeholder
Exprezident Andrej Kiska sa zabával na svadbe.
Zdroj: Facebook/Andrej Kiska

Bývalá hlava štátu si bola vyhodiť z kopýtka.

Slovensko
27. jún. 2022 o 04:00
Kiska sa zabával na rómskej svadbe: Srdcervúce vyznanie exprezidenta!

Bývalá hlava štátu si bola vyhodiť z kopýtka.

Exprezident Andrej Kiska a bývalý predseda koaličnej strany Za ľudí sa počas víkendu zúčastnil veľkolepej svadby. "Malá okaňa sa vydala. A mal som šťastie byť pri tom," napísal na sociálnu sieť Andrej Kiska a pripojil aj fotky z veľkého dňa, kde na parkete vykrúca nevestu. Za týmito zábermi sa však skrýva niečo oveľa hlbšie. Kiska pri tejto príležitosti vyrozprával dojímavý príbeh o neveste, ale aj ďalšom svadobnom hosťovi, ktorých pozná už celú večnosť.

"Malú zlatú okaňu som prvýkrát stretol, keď mala tri roky. Keď mala asi desať, tak som ju skúšal z angličtiny. A v piatok sme spolu tancovali na jej svadbe. O rómskej rodine z Batizoviec píšem často," priznal Kiska, ktorý dlhodobo píše blogy o tom, ako treba dať Rómom šancu. Na svadbe ho však čakalo ešte dojímavejšie stretnutie. Ako zakladateľ nadácie Dobrý Anjel sa stretol s mnohými pohnutými detskými osudmi. A jeden z týchto osudov zastihol aj malého chlapčeka, ktorý bojoval so zákernou chorobou, no šťastena sa napokon postavila na jeho stranu. "Asi najznámejší je môj blog spred desiatich rokov. Ak si nájdete čas a otvoríte si ho, tak na fotke mám na rukách malého chlapčeka, ktorému pomáhal Dobrý Anjel zvíťaziť v boji s rakovinou. Aj s ním som sa na svadbe stretol. A pravdaže odfotil sa. Dnes už je to mladý muž, " priznal úprimne.

Kiska bol z nálady na svadobnej veselke priam nadšený. "Tance mi až tak nešli. Snažil som sa, ale na rómsku energiu som proste nemal. Aspoň som bol vďačným objektom pre lovcov videí a a fotiek. Stoly sa prehýbali občerstvením, svadobčania boli nesmierne milí a pohostinní," pochválil sa exprezident, ktorý dokonca dostal domov aj bohatú výslužku. Nezabudol však Slovákom pripomenúť, aby zabudli na predsudky a otvorili srdcia.

"Zhrnutie? Píšem o tom už roky. Odhoďme predsudky a pomôžme tým, ktorí pracovať chcú. Práca je jedinou šancou pre únik z kruhu chudoby a priam zázračnou mágiou, ktorá im pomôže absolútne zmeniť život. Batizovce a rodina mojich rómskych priateľov je toho živým dôkazom," dodal bývalý prezident na záver.