10. jún. 2022 o 15:19
TASR, Koktejl

Padlo obvinenie z vraždy v šokujúcom prípade: Aký trest hrozí za smrť Márie († 21)?

placeholder
Snímka obrazovky 2022-06-10 152632
Zdroj: Facebook/ PZ SR

Posun v šokujúcom prípade úmrtia mladej študentky v Bratislave.

Domáce správy
10. jún. 2022 o 15:19
Padlo obvinenie z vraždy v šokujúcom prípade: Aký trest hrozí za smrť Márie († 21)?

Posun v šokujúcom prípade úmrtia mladej študentky v Bratislave.

Vyšetrovateľ obvinil zadržaného Volodymyra (21) pre obzvlášť závažný zločin vraždy. Podozrivý je z úmyselného usmrtenia ukrajinskej študentky na internáte Mladá Garda v Bratislave. TASR to potvrdil prokurátor a hovorca bratislavskej krajskej prokuratúry Juraj Chylo.

"Za uvedený skutok hrozí obvinenému v prípade preukázania viny trest odňatia slobody v trvaní 15 až 20 rokov," priblížil hovorca. "Podľa doposiaľ zabezpečenej dôkaznej situácie mal obvinený muž krátko po 12.00 h dňa 02.06.2022 v priestoroch izby internátu obomi rukami chytiť za krk a začať ženu škrtiť. V dôsledku tohto konania utrpela žena zranenia, ktoré viedli k jej smrti," doplnila polícia na sociálnej sieti.

Volodymyr z Ukrajiny prišiel v stredu na policajné oddelenie, kde sa k spáchaniu skutku priznal. Vyšetrovanie prípadu si prevzali policajti Odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave "Po vykonaní potrebných procesných úkonov a vznesení obvinenia bol muž umiestnený v cele policajného zaistenia. Zo strany vyšetrovateľa bratislavskej krajskej kriminálky bol v tejto súvislosti spracovaný aj podnet k návrhu na väzobné stíhanie obvineného muža.," doplnili muži zákona.

Mŕtvou študentkou, ktorú bez známok života objavili v izbe bratislavského internátu Mladá garda, má byť 21-ročná Mária z Ukrajiny. Dievčina mala študovať prvý inžiniersky ročník na Slovenskej technickej univerzite.