08. máj. 2023 o 06:00
vmr, Koktejl

Sajfu totálne zotrela jeho svokra: Náklad priamo vo vysielaní!

placeholder
Moderátor Matej Sajfa Cifra a moderátorka Veronika Cifrová Ostrihoňová.
Zdroj: Instagram/veronikaostrihonova

Nič mu nedarovala.

Celebrity
08. máj. 2023 o 06:00
Sajfu totálne zotrela jeho svokra: Náklad priamo vo vysielaní!

Nič mu nedarovala.

Soňa Ostrihoňová je popredná detská neurologička a prijala pozvanie do šou Adela & Sajfa na Fun Rádiu. Okrem toho je aj svokrou moderátora Mateja Sajfu Cifru a matkou jeho manželky, moderátorky Veroniky Cifrovej Ostrihoňovej.

Vážená lekárka prehovorila aj o tom, že niektorí rodičia za ňou chodia už s tým, že vedia, čo ich dieťaťu je a ťažko sa im to vyhovára. Reč bola najmä o autizme.

"Teraz je trošku taký trend, internet je veľmi pre tých ľudí veľkou drogou a viac sa venuje pozornosť autizmu, čiže už mám niekedy takých pacientov, že dieťa sa chúďa ešte nestihlo spamätať, že je na svete a už podľa rodičov má autistické prejavy, čo má každý z nás nejaké autistické prejavy," vysvetlila doktorka.

V tom jej však do toho vstúpil Sajfa, ktorý chcel zavtipkovať. "Ako hovor za seba samozrejme, ale áno, chápem," zaperlil moderátor. Jeho svokra mu však neostala nič dlžná a bleskovo mu zakontrovala. "No na tvojom mieste by som pomlčala," odpovedala mu pani Ostrihoňová s úsmevom.

Soňa Ostrihoňová sa však napokon vrátila k vážnej téme autizmu a vysvetlila, ako to často u nej v ambulancii vyzerá. "Tu je trošku také, že sme nie príliš radi, keď si ľudia vypíšu príznaky z necenzurovanej stránky, všelijaké hlúposti sú tam. Vie to byť veľmi dobrý prostriedok na získavanie vedomostí a na druhej strane aj veľmi taký klamlivý. A naozaj veľké percento tých , čo prichádza má už dopredu zafixované, že to dieťa má problém, je autista a tam to vyžaduje veľmi veľkú dávku trpezlivosti," uviedla s tým, že napokon sa to 95 percentám rodičov, ktorí ju navštevujú, podarí vysvetliť.

"Beriem to a snažím sa brať, to čo mi hovoria vážne, ale keď mi niekto povie, že v pol roku už rozprávalo a v roku už nerozpráva, to sa celkom vážne veľmi brať nedá, pretože nemôže to tak byť," vysvetlila popredná lekárka.