19. jún. 2024 o 19:00
Miloš Audi, Koktejl

Dôkaz o cestovaní v čase? Fotka z 2. svetovej vojny skrýva šokujúci detail! Čo to drží ten muž v ruke?

placeholder
Fotka z druhej svetovej vojny skrýva šokujúci detail.
Zdroj: Facebook/Kristján Hoffmann

Ide o cestovateľa v čase?

Zaujímavosti
19. jún. 2024 o 19:00
Dôkaz o cestovaní v čase? Fotka z 2. svetovej vojny skrýva šokujúci detail! Čo to drží ten muž v ruke?

Ide o cestovateľa v čase?

Internet je plný fotografií, ktoré sa snažia potvrdiť, či skutočne existuje cestovanie časom. Jedna z nich však prekvapila nielen verejnosť, ale aj mnohých odborníkov. Ako informoval portál Unilad, na snímke z druhej svetovej vojny sa totiž má ukrývať údajný cestovateľ v čase, ktorý si drží pri uchu mobilný telefón pochádzajúci z modernej doby.

Nezvyčajné oblečenie i správanie

Hoci sa fotografia niekoľkokrát objavila na sociálnych sieťach, prvýkrát sa stala virálnou už v roku 2016, keď ju na Facebooku uverejnil používateľ Kristján Hoffmann. Príspevok s obrázkom vtedy pridal do islandskej skupiny s názvom Gamlar ljósmyndir, čo do slovenčiny môžeme doslovne preložiť do výrazu "staré fotografie".

Používateľ tiež pod príspevkom odhalil zaujímavé informácie o obrázku. Uviedol, že fotografia pochádza z roku 1943, pričom zachytáva muža, ktorý stojí medzi americkými vojakmi v islandskom hlavnom meste Reykjavík počas druhej svetovej vojny. "V tomto krásnom obrázku však priťahuje pozornosť jedna vec - v strede fotky sa o okno opiera muž, ktorý má mať v ruke mobilný telefón," napísal Hoffmann.

Zmiešané názory verejnosti

Okrem zariadenia z modernej doby, ktoré muž držal v ruke, používateľ poukázal aj na ďalšie bizarné detaily neznámej postavy. Podľa neho bol totiž zvláštne, že sa muž pozerá priamo do fotoaparátu, akoby v hlave kalkuloval ďalší krok. "Neviem, čo mám povedať, ale nemyslím si, že len telefonuje. Stojí tam úplne sám, má na sebe šatku a inú pokrývku hlavy ako ostatní a chová sa podobne ako súčasní ľudia," ozrejmil v príspevku.

Nezvyčajná fotografia vyvolala v skupine obrovskú vlnu diskusií, pričom viacerí používatelia verili Hoffmanovmu názoru. "Toto sú jasné dôkazy o cestovaní v čase. Prvý vreckový telefón bol vytvorený v roku 1983 a druhá svetová vojna sa odohrala v 30. až 40. rokoch 20. storočia," poznamenal jeden z používateľov.

Veľké množstvo ľudí však naopak poukázalo na fakt, že keby cestovateľ preniesol späť do 40. rokov, moderný telefón by v skutočnosti nefungoval. "Ak by som išiel 100 rokov späť v čase so smartfónom, nemohol by som sa s nikým spojiť, pretože vtedy neexistovali mobilné veže na prenos signálu," argumentoval používateľ. Neskôr vznikli aj oveľa realistickejšie teórie, podľa ktorých sa neznámy muž len škrabal za uchom, kontroloval si hodinky na zápästí alebo držal fajku.