06. apr. 2024 o 16:31
TASR, Koktejl

Politikov zasiahla tragédia v Spišskom Podhradí: Slová plné ľútosti!

placeholder
Dopravná nehoda si vyžiadala tri životy a sedem zranených.
Zdroj: TASR - Adriána Hudecová

Smutná správa zasiahla celé Slovensko.

Domáce krimi
06. apr. 2024 o 16:31
Politikov zasiahla tragédia v Spišskom Podhradí: Slová plné ľútosti!

Smutná správa zasiahla celé Slovensko.

Viacerí politici vyjadrili ľútosť nad tragédiou v Spišskom Podhradí pri Spišskej Kapitule v okrese Levoča. Vyplýva to z ich vyjadrení na sociálnej sieti.

Ľútosť nad obeťami nehody vyjadril minister školstva, výskumu, vývoja a mládeže Tomáš Drucker (Hlas-SD). Zraneným praje skoré uzdravenie. Rovnako skoré uzdravenie praje aj minister financií Ladislav Kamenický (Smer-SD). Vyjadril ľútosť a úprimnú sústrasť rodinám obetí.

Úprimnú sústrasť pozostalým obetí tragédie vyjadril aj šéf agrorezortu Richard Takáč (Smer-SD). Tiež praje zraneným skoré uzdravenie.

Smutná správa o tragickom úmrtí mladých ľudí a ohrození ďalších životov pri nehode zasiahla aj ministerku hospodárstva Denisu Sakovú (Hlas-SD). Vyjadrila úprimnú sústrasť a súcití s rodinami a priateľmi všetkých postihnutých.

Na zranených pri nehode myslí aj minister práce Erik Tomáš (Hlas-SD), prajem im, aby sa čo najskôr zotavili. Správa o nešťastí ho podľa jeho slov nesmierne zasiahla.

Podpredseda parlamentu a líder PS Michal Šimečka verí, že počet obetí tohto nešťastia sa už nebude zvyšovať. Tiež vyjadril úprimnú sústrasť ich rodinám a blízkym.

Veľa síl a skoré uzdravenie praje všetkým zraneným predseda KDH Milan Majerský. Tragédie mu je veľmi ľúto a správa o nej ho zasiahla.

Úprimnú sústrasť vyjadril pozostalým obetí aj kandidát na prezidenta SR a predseda parlamentu Peter Pellegrini. Všetkým, ktorí bojujú o svoj život, zaželal všetko dobré. Verí, že to zvládnu a že sa dajú do poriadku. Vyhasnutých mladých životov je ľúto aj kandidátovi na prezidenta SR Ivanovi Korčokovi. Pozostalým vyjadril úprimnú sústrasť a zraneným zaželal skoré uzdravenie.

K dopravnej nehode došlo v sobotu ráno v Spišskom Podhradí pri Spišskej Kapitule v okrese Levoča. Podľa polície sa autobus z neznámych príčin pohol a deti, ktoré stáli pred ním a vystupovali, sa dostali podeň. Účastníci nehody smerovali na diecézne stretnutie mládeže v Spišskom Podhradí. Aktuálne po nehode evidujú celkom troch mŕtvych a siedmich zranených, z toho je jedna osoba zranená ťažko.