20. nov. 2023 o 09:30
Miroslav Novysedlák, Koktejl

Smatanová na tejto FOTO bojovala o život: Zúfalstvo a strach, či to prežijem!

placeholder
Zuzana Smatanová
Zdroj: Instagram/zuzanasmatanova

Z jej slov mrazí.

Domáce promi
20. nov. 2023 o 09:30
Smatanová na tejto FOTO bojovala o život: Zúfalstvo a strach, či to prežijem!

Z jej slov mrazí.

Speváčka Zuzana Smatanová je na hudobnej scéne vyše 20 rokov a odvtedy žne jeden úspech za druhým. Napriek sláve sa v živote musela popasovať s naozaj krušnými chvíľami, o ktorých otvorene prehovorila na Instagrame. Priznala, že dokonca musela bojovať o život.

"Pozeráte sa na starú fotku, kde mám koncert, usmievam sa a vnútri bojujem o svoj život. Snažím sa zo všetkých síl, aby ste ani na moment nemali zo mňa pocit, že je niečo inak. Presne v tomto čase som bojovala s hlbokou depresiou. Chcela som vám hrať a spievať so všetkou energiou, ktorá ešte vo mne vtedy zostala, hoci som hlboko v duši chcela zrušiť všetky koncerty," napísala na sociálnej sieti.

Zároveň dodala, že keď vystupovala mala aspoň na malú chvíľku pocit, že žije. "V hlave čierna tma, zúfalstvo a strach, či to celé prežijem. Toľko námahy a sústredenia, aby mi nevypadli texty, celé pesničky, aby ma neprepadla úzkosť, alebo panický atak," dodala. Fanúšikom vysvetlila, že jej úmyslom je to, aby všetci vedeli o tom, že ľudia, ktorých trápi depresia, to vedia dobre skrývať. Niektorí totiž podľa jej slov môžu navždy zmiznúť a ich blízke okolie nemusí ani len tušiť, prečo sa to stalo.

Fanúšikom následne poslala silný odkaz, aby sa o najbližších úprimne zaujímali. "Majte otvorené oči, zaujímajte sa o druhých, ako sa majú - tak naozaj, nie len z povinnosti. Čítajte im z očí, lebo v tých, kde je ťažko na duši, je niečo vyhasnuté a ticho prosia o pomoc. Dajte im pocit, že ste tu pre nich, že máte pre nich objatie a dôveru," zverila sa speváčka, ktorej sa podarilo toto obdobie ustáť a teraz šíri osvetu.