Domáce promi
video Video
photo Foto
13. apr. 2025 o 14:00
žani, Koktejl

Naliehavé varovanie Šóošovej pred podvodom: Myslela som si, že mne sa niečo také v živote nestane!

Podvod sa rýchlo rozšíril po celom Slovensku.

Domáce promi
13. apr. 2025 o 14:00
Naliehavé varovanie Šóošovej pred podvodom: Myslela som si, že mne sa niečo také v živote nestane!

Podvod sa rýchlo rozšíril po celom Slovensku.

Stačilo málo a bývalá tvár Telerána Lenka Šóošová by sa stala obeťou podvodu. Pred nebezpečnou správou varuje aj polícia, zaplavila totiž celé Slovensko. Správa chodí cez aplikáciu WhatsApp a mužov zákona na ňu ľudia hromadne upozorňujú. Na poplach bije aj bývalá markizáčka prostredníctvom svojho instagramového účtu.

"Počúvajte, teraz sa mi stala taká vec, čo som si myslela, že mne sa takéto niečo v živote nestane, lebo ja som taký neveriaci Tomáš. Ja nikde neklikám, nič nezadávam, ale prišla mi správa na WhatsApp od mojej kamarátky, ktorá pracuje v inštitúcii, kde si práve na takéto veci treba dávať extrémny pozor," začala Lenka.

Odosielateľ, o ktorom si myslela, že je jej kamarátka, ju prosil, aby pomohla dievčatku tým, že zaň zahlasuje a vďaka tomu môže vyhrať štipendium. "Samozrejme, že som na to klikla, lebo som chcela pomôcť. A potom tam chcelo odo mňa rôzne ďalšie úkony. Tak som si povedala, že radšej jej zavolám, ako to teda mám robiť a ona, že pozor, toto nie som ja, to je nejaký automat. A ja vtedy, že bože," opísala a chytala sa za hlavu, ako ľahko mohla sadnúť na lep podvodníkom.

Polícia spresnila, čo nasleduje, ak niekto uverí falošnej správe. "Podvodníci začínajú doručením správy, v ktorej známy kontakt žiada hlasovanie v súťaži za dcéru „tanečníčku“. Súčasťou registračného procesu pri hlasovaní je skopírovanie „kódu“. Po jeho zadaní podvodník prevezme kontrolu nad vašim WhatsApp účtom. Váš účet tak ovládne a vo vašom mene začne odosielať správy všetkým kontaktom z vášho telefónneho zoznamu," uviedli na sociálnej sieti.

Najčastejším predmetom takejto podvodnej správy je potom žiadosť o zaslanie peňazí s uvedením čísla účtu a s naliehaním o rýchlu reakciu, aby človek zaslal finančné prostriedky čo najskôr. Polícia Slovákom odporúča, aby nikdy neodpovedali na takéto správy a neposielali peniaze, ani keď správa prišla z kontaktu, ktorý máte uložený v telefóne.

"Ak už podvodník prevzal kontrolu nad vašim WhatsApp účtom a rozosiela správy vo vašom mene – oznámte to najbližšiemu oddeleniu PZ. Nezabudnite predložiť dôkazný materiál napr. komunikáciu v tejto aplikácii," odkázali muži zákona. Vo fotogalérii si môžete prezrieť, ako vyzerá podvodná správa.