24. jan. 2023 o 17:00
Koktejl

Martin sa stal obeťou vraždy: Mrazivé slovo papagája! Zopakoval jeho posledný okamih pred smrťou?

placeholder
Čoho svedkom sa stal papagáj? (ilustračné foto)
Zdroj: iStock

Akú úlohu papagáj zohral vo vyšetrovaní vraždy?

Zahraničie
24. jan. 2023 o 17:00
Martin sa stal obeťou vraždy: Mrazivé slovo papagája! Zopakoval jeho posledný okamih pred smrťou?

Akú úlohu papagáj zohral vo vyšetrovaní vraždy?

Papagáje sú známe svojou schopnosťou napodobniť ľudskú reč. Čo zopakoval papagáj Bud? Schopnosť papagájov napodobniť ľudskú reč neustále fascinuje verejnosť. Papagáje sú jedny z mála tvorov na našej planéte, ktoré dokážu imitovať najrôznejšie zvuky.

Akú úlohu papagáj zohral vo vyšetrovaní vraždy? Ako informuje Unilad, Martin Duram bol zabitý vo svojom dome v Michigane po piatich výstreloch z pištole. Jeho manželku Glennu bola našli vedľa neho živú. Aj ona však utrpela strelnú ranu, čo bolo podľa prokurátorov znakom neúspešného pokusu o samovraždu.

Susedka manželského páru bola znepokojená, keď ich dva dni nepočula. Nakoniec vstúpila do ich domu, kde našla obe telá na podlahe spálne. Zistilo sa, že Glenna stále dýcha. O dva roky neskôr porota na súde Glennu uznala vinnou z vraždy. Podľa The Detroit News policajné správy odhalili, že mal mať pár pred streľbou finančné problémy.

A akú úlohu v prípade teda zohral papagáj? Po Martinovej smrti sa jeho bývalá manželka Christina Keller ujala jeho domáceho miláčika, papagája Buda. Všimla si, že papagáj opakoval frázu "nestrieľaj“. Myslela si, že by to mohli byť posledné mužove slová. Nahrala si ich.

"Myslím si, že je to kúsok skladačky," povedala exmanželka, ktorej výkriky papagája naháňajú hrôzu. "Myslím, že sú to možné posledné slová. Vydesilo ma to. Počula som krik, kričanie a strach," popísala mrazivý zážitok.

Slová papagája sa nakoniec nepoužili v súdnom konaní. Podľa The Cinemaholic si Glenna v súčasnosti odpykáva doživotný trest v nápravnom zariadení v štáte Michigan.