09. jún. 2024 o 14:00
krsk, Koktejl

Viktor Vincze prehovoril o adopcii synčeka Maxíka: Slová o veľkých zdravotných komplikáciách

placeholder
Adela a Viktor Vinczeovci.
Zdroj: instagram/viktorvincze

Na čom záležalo Vinczeovcom pri adopcii?

Domáce promi
09. jún. 2024 o 14:00
Viktor Vincze prehovoril o adopcii synčeka Maxíka: Slová o veľkých zdravotných komplikáciách

Na čom záležalo Vinczeovcom pri adopcii?

Markizácky moderátor Viktor Vincze (33) sa vo štvrtok vrátil k pôsobeniu na sociálnych sieťach a fanúšikom dovolil klásť mu otázky. Dominovali tie, ktoré sa týkali adopcie jeho synčeka a lietania. Mnohí ľudia sa zaujímali o to, aké mala dvojica kritériá pri výbere potomka v procese adopcie.

Uprednostňovali pri adopcii kritériá v štýle: chlapček, dievča, blond, tmavé vlasy? "Čím viac kritérií si človek dá, tým dlhšie bude čakať. Našim kritériom bol iba vek do troch rokov a žiadne veľké zdravotné komplikácie. A čakali sme cca dva roky," napísal na Instagrame otvorene Vincze. Záber odpovede nájdete v galérii pod článkom.

Synček je už ich

Vinczemu a jeho manželke Adele Vinczeovej (43) súd v týchto dňoch právoplatne zveril adoptovaného synčeka Maximiliána, ktorého volajú Maxík. O krásny moment sa podelili s fanúšikmi na sociálnych sieťach, ktorí im dlho držali palce.

Nedávno o plánoch po vydarenej prvej adopcii hovoril samotný moderátor Televíznych novín v podcaste Davida Škrobánka - Dobrý táta. Dvojica sa pred adopciou snažila o spoločné dieťatko prirodzeným spôsobom, no Viktorovi vyšli zlé testy zo spermiogramu a ukázalo sa, že spermií má málo a v zlej kvalite. Umelé oplodnenie nechceli.

Keď sa po svadbe začali stretávať s otázkami, prečo nie je Adela tehotná, rozhodol sa Vincze vyjsť s pravdou von a urobiť osvetu ostatným mužom. Išlo o tému, ktorá nie je bežná. Škrobánek sa v nadväznosti na to spýtal, či premýšľajú o súrodencovi.

"Ono to funguje takto. Opisujem systém. Keď sa tej istej matke opäť narodí dieťa a opäť ho dajú do systému, tak oni prioritne kontaktujú ľudí, ktorí už majú súrodenca, aby predovšetkým spájali súrodencov. A tí ľudia môžu povedať nie, nie sú k ničomu viazaní, ale kontaktujú ich, lebo by chceli spojiť súrodencov," vysvetlil Viktor.

"Možno nebude už nikdy nič, možno bude on jediné naše dieťa. A keď to prežije, možno budeme mať ďalšie štyri. Nie sme na žiadnej misii, že ideme teraz zo seba robiť nejakých spasiteľov. Je možné, že sa to stane. Je možné, že sa to už nikdy nestane, a do ničoho podobného nepôjdeme. A možno pôjdeme opakovane. Ale opäť to bude súčasťou toho momentu, keď sa to stane. A my budeme cítiť či áno, alebo nie," dodal pred mesiacmi Viktor.