24. máj. 2024 o 12:44
TASR, Koktejl

Dráma v obchode s potravinami: Ozbrojený útok si vyžiadal päť obetí

placeholder
Ozbrojený útok v letovisku Acapulco si vyžiadal päť obetí. (ilustračné foto).
Zdroj: iStock

Jedna osoba vyviazla so zraneniami.

Krimi
24. máj. 2024 o 12:44
Dráma v obchode s potravinami: Ozbrojený útok si vyžiadal päť obetí

Jedna osoba vyviazla so zraneniami.

Päť ľudí zahynulo a ďalšia osoba utrpela zranenia vo štvrtok pri ozbrojenom útoku v mexickom letovisku Acapulco, ktoré v uplynulom období postihlo násilie spojené s organizovaným zločinom. Uviedla to miestna prokuratúra, píše TASR podľa správy agentúry AFP.

Útok sa odohral v obchode s potravinami, ktorý sa nachádza na trhu s remeselnými výrobkami neďaleko hlavnej turistickej triedy. O život prišli štyria muži a žena, informovala prokuratúra v mexickom štáte Guerrero, ktorá útok vyšetruje.

V Acapulcu, kedysi vyhľadávanom letovisku na tichomorskom pobreží Mexika, nejde o ojedinelý prípad násilia. Svoj lesk stratilo za uplynulých desať rokov, keďže turistov vystrašilo krviprelievanie, ktoré z neho urobilo jedno z najnásilnejších miest na svete.

Tamojšie úrady hlásili v utorok nález šiestich mŕtvych tiel na ulici neďaleko trhoviska. Podľa mexických médií boli telá údajne vyhodené z auta. Miestni predstavitelia informovali tento týždeň aj o streľbe v mestskej štvrti Emiliano Zapata, ktorá si vyžiadala tri obete. Úrady hlásili aj zastreleného muža v turistickej časti mesta.

Acapulo sa nachádza v mexickom štáte Guerrero, ktorý v krajine patrí medzi oblasti najviac postihnuté násilnosťami medzi drogovými kartelmi. Vlani si boje medzi zločineckými skupinami v Guerrere vyžiadali 1890 mŕtvych.