19. sep. 2023 o 17:00
lt, Koktejl

Policajtka Ella dovolenkovala v Chorvátsku, teraz bojuje o život: Rodina prosí o pomoc!

placeholder
Ella Cutler
Zdroj: GoFundMe

Jej rodina sa snaží získať finančné prostriedky.

Zaujímavosti
19. sep. 2023 o 17:00
Policajtka Ella dovolenkovala v Chorvátsku, teraz bojuje o život: Rodina prosí o pomoc!

Jej rodina sa snaží získať finančné prostriedky.

Dvadsaťpäťročná Ella Cutler z Austrálie bola na konci augusta s mužom (34) pri starom mestskom múre na Pile v Dubrovníku v skorých ranných hodinách, keď sa prepadli. Polícia potvrdila, že dvojica sa opierala o múr a bozkávala sa, pričom sa predpokladá, že v tom čase bola pod vplyvom alkoholu. Informuje Daily Mail.

Ella pri páde utrpela celý rad vážnych zranení vrátane zlomenín lebky, chrbtice, končatín, zlomených rebier a prepichnutých pľúc. V kritickom stave ju previezli do nemocnice a zostáva v kóme. Muž bol ošetrený so zlomenou nohou a zotavuje sa.

Rodina Cutlerovcov sa snaží získať finančné prostriedky na jej prevoz domov, pričom celkové náklady dosiahli sumu 500-tisíc dolárov. Austrálčanka je policajná dôstojníčka, ktorá bola na svojej vysnívanej dovolenke. Jeden z jej troch bratov, Joshua, spustil finančnú zbierku GoFundMe, aby pomohol zaplatiť vysoký účet za lekárske ošetrenie pri prevoze Elly domov.

„Každý, kto ju pozná, vám povie o jej pokojnej a jemnej energii, láske k malým i veľkým chlpatým tvorom, jej nezištnej pomoci ľuďom a schopnosti dať každému, koho stretne, pocit výnimočnosti,“ povedal.

„Vieme si predstaviť, aká by bola vystrašená, keby poznala celý rozsah svojich zranení, a nedokážeme ani len vyjadriť, ako veľmi sa o ňu bojíme a aké dôležité je, aby sa vrátila domov. Má pred sebou ešte príliš veľa života, príliš veľa ľudí, ktorým musí pomôcť, a príliš veľa lásky, ktorú musí dať. Čaká ju dlhá a ťažká cesta a bude potrebovať všetku pomoc, ktorú môže dostať. Od lekárov, rodiny, priateľov, kolegov a od vás,“ pokračoval Joshua.

Náklady na jej liečbu už dosiahli 100 000 dolárov a letecká záchranka, ktorá ju má dopraviť späť do Austrálie, bude stáť ďalších 400 000 dolárov. V rámci zbierky sa doteraz vyzbieralo viac ako 96 000 dolárov. „Bude potrebovať ešte mnoho mesiacov starostlivosti, viacero operácií a mesiace fyzickej rehabilitácie, kým bude schopná ovplyvniť svet tak ako kedysi,“ napísal jej brat.

Joshua sa poďakoval lekárom a zdravotným sestrám, ktorí sa starali o jeho sestru počas pobytu v zahraničí, pričom policajtka je teraz v starostlivosti väčšej nemocnice s lepším vybavením.

Múr, z ktorého dvojica pravdepodobne spadla, je obľúbeným miestom na selfie a nachádza sa medzi dvoma pevnosťami Lovrijenac a Bokar. Miestna nemocnica potvrdila, že testy na alkohol v krvi odhalili, že muž mal 0,2 promile a žena mala 0,3 promile v krvi.