29. feb. 2024 o 17:00
emd, Koktejl

Mladík počúval svoju lásku († 29) umierať mučivo dlhé minúty: Trpela a kričala o pomoc

placeholder
Z obrovskej tragédie sa rodina mŕtvej ženy nedokáže spamätať.
Zdroj: Facebook/Reina Kanakaole

Na okamihy hrôzy nikdy nezabudne.

Zahraničné krimi
29. feb. 2024 o 17:00
Mladík počúval svoju lásku († 29) umierať mučivo dlhé minúty: Trpela a kričala o pomoc

Na okamihy hrôzy nikdy nezabudne.

Matka dvoch detí z Havaja sa utopila po tom, ako sa mala zošmyknúť z vrcholu útesu pred očami svojho zdeseného priateľa. Kalaiokealaula Ashley Nicole Reyes Kanekoaová († 29) sa v poslednú februárovú nedeľu vybrala s priateľom Dylanom (31) pozorovať vlny. Podľa Daily Mail sa pošmykla a spadla do dravého prúdu neďaleko pobrežia Puna.

Jej zúfalý priateľ pre portál Hawaii News Now uviedol, že musel počúvať, ako trpela a kričala o pomoc počas mučivého čakania na príchod záchranárov, čo podľa jeho slov trvalo niekoľko hodín. Povedal, že keď polícia a hasiči konečne dorazili, neboli vybavení vecami potrebnými na záchranu jeho priateľky.

Počas strastiplných chvíľ sa jej pokúsil hodiť plavák, ale mladú ženu strhol prúd oceánu. Traumatizovaný Dylan uviedol, že jeho priateľku nezabil pád, ale dlhé čakanie na pomoc. "Dostal som k nej plť a povedal som, dobre, dostaňme k nej nejaké lano, aby ju neodnieslo preč, a oni povedali: 'Ach, nemáme žiadne lano,'" opísal pre Hawaii News Now. "Musel som tam stáť a pozerať sa, ako 45 minút až hodinu trpela a kričala o pomoc, kým nakoniec povedali, že prídu záchranné lode," dodal.

Dylan sa pokúsil zachrániť svoju priateľku na vlastnú päsť a doplával k miestu, kde sa pôvodne držala plti. Po hodine čakania na objavil vrtuľník, ale plť ani Kalai už nikto nevidel. Zničený priateľ podrobne opísal bolestivé a srdcervúce utrpenie. "Kričala o pomoc. Povedal som jej, že po ňu prídu. A oni pre ňu nikdy neprišli," zveril sa.

Úrady v reakcii uviedli, že hasičské auto nemuselo mať vybavenie pre oceán. Vzhľadom na nebezpečné podmienky spôsobené veľkým vlnobitím a tmou nemohli prví záchranári vstúpiť do vody. Policajný kapitán okresu Havaj Todd Pataray dodal, že požiadali hasičský zbor o služby záchranného člna, pokúsili sa zavolať hasičský vrtuľník a privolali aj pobrežnú stráž.

Havajský hasičský zbor uviedol, že podmienky na mieste boli príliš veterné na to, aby mohol vzlietnuť vrtuľník, a že záchranný čln kvôli väčšej diaľke dorazil až o štvrtej ráno. Podľa polície hasiči a pobrežná stráž pátrali po nezvestnej žene do skorých ranných hodinách a o ôsmej ráno, takmer šesť hodín po tragickom páde, sa jej telo našlo približne o štyri míle ďalej, neďaleko prístavu Honolulu Landing v Pāhoa.

Podľa policajného vyhlásenia ju previezli do zdravotníckeho centra, kde konštatovali smrť. Pitva určila, že príčinou jej smrti bolo utopenie. Podľa polície neexistuje žiadne podozrenie z úmyselného zavinenia. Vyšetrovanie pokračuje a čaká sa na toxikologické správy.