30. nov. 2023 o 06:00
žani, Koktejl

Komentáre ľudí boli už priveľa, vytočená Kanátová zareagovala: Odkaz Slovákom!

placeholder
Herečka Kristína Kanátová.
Zdroj: Instagram/kristina__kanatova

Pohár jej trpezlivosti pretiekol.

Domáce promi
30. nov. 2023 o 06:00
Komentáre ľudí boli už priveľa, vytočená Kanátová zareagovala: Odkaz Slovákom!

Pohár jej trpezlivosti pretiekol.

Bývalá poslankyňa Romana Tabák (32) sa pochytila s herečkou a spisovateľkou Kristínou Tormovou (41). Celá slovná prestrelka sa točila okolo plagátov Divadla P. O. Hviezdoslava v Bratislave. Do jednej výmeny sa zapojili aj ďalší umelci, o čom sme napísali samostatný článok.

Pod článkom sa nakopili kritické komentáre. "Na Slovensku už nieto umelcov, len darmožraví zapredaní komedianti. Česť výnimkám ako je Marek Ťapák," napísal čitateľ. "Že umelci. Tí už bohužiaľ vymreli," myslí si jedna žena. "Prestaňte srandovať. Umelci už pomreli, bohužiaľ," pridal sa ďalší. Podobný názor sa opakuje vo viacerých komentároch. V inom umelcom vyčítajú ich vyjadrenia k politike, ktoré sú podľa čitateľa motivované peniazmi.

Všimla si to herečka Kristína Kanátová, prísna riaditeľka nemocnice v seriáli Mama na prenájom, ktorej sa vyjadrenia dotkli a reakciu si nenechala len pre seba. "Keď sa nám nepáčia výkony/ názory/ občianska angažovanosť napr. niektorých futbalistov, nepovieme predsa: ‘Športovci u nás nie sú. Vymreli.’ Tak ako to nepovieme ani o žiadnom inom človeku" napísala rozhorčená brunetka. S jej názorom sa stotožňuje aj speváčka Zuzana Smatanová a herečka Nela Pocisková.

"Umelci tu sú a vždy budú. Tak ako ich kritici. Aj popierači. Kým v umení nie je diktát, zákazy a tresty, umenie proste je," reagovala na komentáre, ktoré jej zdvihli tlak. Zároveň poďakovala každému, kto miesto tliachania na sociálnych sieťach venuje svoj čas sebe a svojim blízkym. "Každému, kto vo voľnom čase číta knihy, chodí do divadiel, galérií, filharmónií, na koncerty, do kina. Každému, kto robí tento svet krajším," odkázala Kanátová cez Instagram.