25. aug. 2022 o 18:00
vv, Koktejl

Malá Camila († 3) sa prebudila na vlastnom pohrebe: Mrazivý detail na rakve

placeholder
Camila sa prebudila na vlastnom pohrebe (ilustračné foto).
Zdroj: iStock

Desivý moment.

Zahraničie
25. aug. 2022 o 18:00
Malá Camila († 3) sa prebudila na vlastnom pohrebe: Mrazivý detail na rakve

Desivý moment.

Lekári ju vyhlásili za mŕtvu len 12 hodín pred smútočnými obradmi. Camila Roxana Martinez Mendoza († 3) trpela obrovskými bolesťami žalúdka a neskôr sa dostavila vysoká horúčka a zvracanie.

Jej znepokojená mama Mary Jane Mendoza ju vzala k lekárovi v rodnom meste rodiny Villa de Ramos v Mexiku, ktorý naliehal, aby ju okamžite odviezla do nemocnice na ďalšie vyšetrenia.

Trojročná Camila bola ťažko dehydrovaná. Lekári jej predpísali paracetamol, aby jej pomohli od bolestí a prepustili ju. Jej stav sa však doma náhle zhoršil a rodičia sa s ňou ponáhľali naspäť do nemocnice. „Chceli jej dať infúzie a napojiť ju na kyslík, no nevedeli jej nájsť žily. Trvalo to veľmi dlho, ale nakoniec sa to podarilo jednej zo zdravotných sestier,“ vysvetľovala mama dievčatka.

Camilu priviezli do nemocnice medzi 21:00 - 22:00 hod., no krátko nato ju lekári vyhlásili za mŕtvu. Jej mama povedala, že ju od nej násilne odtrhli a zamkli v miestnosti. Pohreb zariadili tak, aby sa konal hneď v nasledujúci deň, píše britský denník The Sun.

Počas bohoslužobných obradov si mama všimla, že sklenený panel v Camilinej rakve je zarosený. Smútiaci si mysleli, že má halucinácie a od otvorenia rakvy ju odhovárali. O chvíľu neskôr však stará mama dievčatka zbadala, ako Camila hýbe očami. Príbuzní jej okamžite skontrolovali pulz a zistili, že je ešte nažive.

Preniesli ju do nemocnice, no lekári ju znova vyhlásili za mŕtvu. Generálny prokurátor Jose Luis Ruiz uviedol, že prípad sa vyšetruje a prebieha pitva.