26. máj. 2023 o 08:55
mob, TASR, Koktejl

Tragédia v osade pri Košiciach: Traja ľudia sa mali otráviť jedovatým metanolom!

placeholder
Traja ľudia sa otrávili jedovatým metanolom (ilustračné foto).
Zdroj: iStock

Zasahovali záchranári.

Domáce krimi
26. máj. 2023 o 08:55
Tragédia v osade pri Košiciach: Traja ľudia sa mali otráviť jedovatým metanolom!

Zasahovali záchranári.

Podľa informácií TV Markíza sa v osade pri Košiciach otrávili traja ľudia, mali vypiť jedovatý metanol. Dvaja zomreli, tretieho previezli do nemocnice.

Polícia vyšetruje úmrtie dvoch ľudí v chatovej lokalite Moňov potok v Košiciach. Ako pre TASR uviedla košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová, konzumovať mali doposiaľ neznámu látku. Ďalší muž skončil v nemocnici. Univerzitná nemocnica Louisa Pasteura Košice prijala pacienta s podozrením na požitie metanolu.

Polícia prijala oznámenie v piatok krátko po polnoci. V jednej z chát bolo nájdené telo 43-ročnej ženy bez známok života. Obhliadajúci lekár na mieste predbežne nevylúčil cudzie zavinenie. Ešte vo štvrtok bolo bez známok života nájdené v susednej chatke aj telo 66-ročného muža. "Obhliadajúci lekár na mieste cudzie zavinenie vylúčil," dodala Ivanová s tým, že v oboch prípadoch bola na zistenie presnej príčiny smrti nariadená pitva.

Podľa doposiaľ získaných informácií mali obe nebohé osoby spolu s ďalším, 44-ročným mužom v utorok spoločne konzumovať doposiaľ neznámu tekutinu. Tohto muža previezli do nemocnice. "V piatok v noci sme v UNLP Košice prijali na hospitalizáciu pacienta s podozrením na požitie metanolu. Momentálne je pacient stabilizovaný a je mu poskytovaná intenzívna liečba," uviedla pre TASR hovorkyňa nemocnice Monika Krišková.

Polícia počas obhliadky miesta činu zaistila neznámu tekutinu a zaslala ju na kriminalisticko-expertízne skúmanie. "O akú tekutinu išlo a či bola príčinou smrti muža a ženy, bude známe po jej analýze a výsledkoch pitvy," doplnila Ivanová. V súvislosti s nebohými začali policajti v oboch prípadoch trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia.