25.05.2023 16:52
TASR, Koktejl

Maďarská polícia rozbila medzinárodný gang prevádzačov: Neuveríte, kto medzi nimi bol!

placeholder
Maďarská polícia rozbila medzinárodný gang prevádzačov. (ilustračné foto)
Zdroj: iStock

Vodcom zločineckej organizácie bol Líbyjčan.

Krimi
25.05.2023 16:52
Maďarská polícia rozbila medzinárodný gang prevádzačov: Neuveríte, kto medzi nimi bol!

Vodcom zločineckej organizácie bol Líbyjčan.

Maďarská Pohotovostná polícia Národnej kancelárie vyšetrovania (KR NNI) rozbila medzinárodnú sieť prevádzačov, v ktorej pôsobili občania Poľska, Rumunska aj Slovenska. Podľa vyšetrovania je gang od roku 2020 zodpovedný za prepravu vyše 600 ilegálnych migrantov do západnej Európy, informuje spravodajca TASR v Budapešti s odvolaním sa na agentúru MTI.

V prípade bolo trestne stíhaných 14 podozrivých a prokuratúra Vesprémskej stolice všetkých obžalovala. Žiada pre nich trest odňatia slobody, zaznelo vo štvrtok na tlačovej konferencii.

Vedúci oddelenia nelegálnej migrácie Úseku boja proti medzinárodnej kriminalite KR NNI Gábor Balog povedal, že vyšetrovanie sa začalo na jeseň 2020 zhromažďovaním tajných informácií o prevádzačoch. Trestnú činnosť vykonávali do 11. mája 2021.

Trasa pašovania ľudí viedla cez Srbsko, pričom vozidlá zaobstarávali maďarský a slovenský občan. Všetky kúpené autá boli registrované na neexistujúce firmy. Hlavným organizátorom siete obchodovania s ľuďmi bol 55-ročný Líbyjčan. Zatkli ho 22. septembra 2021 v Budapešti, odkiaľ sieť riadil. Za prevoz do cieľovej krajiny žiadal 3500 až 4500 eur za osobu.

Vyhľadávanie
Sme na sociálnych
sieťach
ringier-icon
© 2010 - 2021
Ringier Slovakia Communities s.r.o.
Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.