Zahraničie
photo Foto
video Video
31. máj. 2023 o 19:00
emd, Koktejl

Muž predložil dôkazy, že cestoval v čase z minulosti: Šokujúca pravda!

placeholder
Sergej Ponomarenko, údajný cestovateľ z minulosti.
Zdroj: https://www.tiktok.com/@thedecoderx

Muž tvrdil, že je cestovateľom v čase, mnohí mu uverili.

Zahraničie
31. máj. 2023 o 19:00
Muž predložil dôkazy, že cestoval v čase z minulosti: Šokujúca pravda!

Muž tvrdil, že je cestovateľom v čase, mnohí mu uverili.

Zriedkakedy sa stane, že by nejaký náhodný TikToker netvrdil, že je z budúcnosti. Azda najpresvedčivejší príbeh o cestovaní v čase, aký kedy vznikol, sa sústreďuje na muža z minulosti. Sergeja Ponomarenka podľa Daily Star údajne našli 23. apríla 2006, ako sa potuluje ulicami Kyjeva.

Mal na sebe zastarané oblečenie a v ruke fotoaparát ako z múzea. Pri sebe mal aj občiansky preukaz, ktorý ho identifikoval ako sovietskeho občana, hoci komunistický blok sa rozpadol už pred viac ako desiatimi rokmi.

Film v jeho fotoaparáte vyšetrovatelia vyvolali a ostali prekvapení. Zobrazoval zábery Kyjev ako v 50. rokoch minulého storočia. Ponomarenko tvrdil, že sa narodil v roku 1932 a žil v 50. rokoch minulého storočia až do obdobia krátko predtým, ako ho v roku 2006 zadržala polícia. Povedal, že odfotografoval objekt v tvare zvona a v tom momente sa všetko zmenilo.

Jedným zo záberov na jeho filmovom kotúči bola zrejme rozmazaná fotografia zvonovitého objektu, ktorý sa vznášal na oblohe nad Kyjevom. Fotografický expert Vadim Posner nedokázal nájsť žiadne nezrovnalosti ani na snímkach, ani na samotnom fotoaparáte.

Na preskúmanie Ponomarenkovej historky bol prizvaný psychológ Parlo Kutrikov, ktorý v nej nenašiel žiadne diery. V Ponomarenkovom príbehu však jedna alebo dve diery sú. Konkrétne o jeho pravdivosti nie sú absolútne žiadne dôkazy. Samotný Ponomarenko zmizol niekoľko dní po bizarnom incidente, a hoci existujú desiatky fotografií takzvaného cestovateľa v čase a v jeho fotoaparáte sú kópie snímok, ktoré polícia našla, žiadne originály sa nedajú nájsť.

Jediné zábery, ktoré sa ponúkajú ako dôkaz bizarnej udalosti pochádzajú z rekonštrukcie vytvorenej pre ukrajinský dokumentárny film s názvom Mimozemšťania, ktorý bol odvysielaný v roku 2012. Anomálna fotografia, ktorú Ponomarenko údajne poslal svojej priateľke po tom, ako zmizol z policajnej väzby v roku 2006, na ktorej mal byť zobrazený budúci Kyjev posiaty úplne novými mrakodrapmi, sa ukázala ako hrubá práca vo Photoshope, na ktorej je okrem iných pamiatok zobrazený aj newyorský Empire State Building, zistil YouTuber Joe Scott.

Po Ponomarenkovej priateľke, psychológovi, ktorý s ním viedol rozhovor, ani po fotografickom analytikovi, ktorý bol prizvaný na overenie pravosti fotografií, niet stopy. Vzhľadom na to, že Ukrajina sa teraz nachádza v stave chaosu, milióny vysídlených ľudí a vládne záznamy sú zničené neustálym ostreľovaním a raketovými útokmi, akýkoľvek pokus o potvrdenie alebo vyvrátenie Ponomarenkovho príbehu pravdepodobne nebude nikdy možný.

Existuje množstvo ďalších príbehov o časovej slučke, v ktorých sa ľudia akoby dočasne prepadli cez diery v realite. Najznámejší pochádza z roku 1901. Dve akademičky, Charlotte Anne Moberly a Eleanor Jourdain, napísali, že sa počas návštevy Versailleského paláca nejakým spôsobom ocitli na dvore kráľa Ľudovíta XVI. a stretli sa s Máriou Antoinettou a niekoľkými členmi predrevolučnej francúzskej šľachty.

Ich bizarný zážitok sa vysvetľuje viacerými spôsobmi, najpravdepodobnejšie je, že sa jednoducho zatúlali na maškarný večierok, ale ich kniha Dobrodružstvo z roku 1911 zostáva absolútnou klasikou paranormálnej literatúry.