26. aug. 2022 o 04:00
mob, Koktejl

Obyvatelia malej českej dedinky žijú v strachu: Nachádzajú kusy tiel!

placeholder
Česká polícia (ilustračné foto).
Zdroj: iStock

Strach a plač!

Zahraničné krimi
26. aug. 2022 o 04:00
Obyvatelia malej českej dedinky žijú v strachu: Nachádzajú kusy tiel!

Strach a plač!

Dve rodiny v českej dedinke Chotětov v okrese Mladá Boleslav prežívajú už roky teror. Ich domácich miláčikov niekto surovo zabíja.

„Začalo to drobnými krádežami, keď v susedstve našej záhrady vznikla ubytovňa. Strácalo sa náradie, mizla úroda. Keď sme sa ozvali, prišli na rad vyhrážky,“ opísala začiatok Jitka, ktorá prišla už o dvoch psov.

Prvého im niekto porezal, no veterinár ho dokázal zachrániť. Neskôr ho však otrávili. Podobne skončil aj druhý. Teraz má rodina tretieho psa, ktorého našli na ulici a neustále sa o neho boja. „Každé ráno kontrolujeme, či nemáme niečo za dverami alebo na okne. Tu je už len strach a plač,“ dodala Jitka.

Neznámy sadista nezabíja len psov. Pani Márii niekto rozštvrtil tri mačky a nechal jej ich rozhádzané pred domom.

„Najskôr som našla hlavu, ležala tesne pri plote. Bolo to asi pred troma rokmi. Druhá mačka už bola rozštvrtená na kusy - hlava, chvostík aj nožičky od tela. A pred štrnástimi dňami som našla ďalšiu mŕtvu mačičku, opäť rozštvrtenú,“ opisuje desivé scény susedka Jitky.

Obe ženy sa pokúsili problém riešiť s obcou a hovorili aj s majiteľom ubytovne, no nič nepomohlo. Po poslednom incidente ale celú vec už ohlásili na polícii. „Neviem, kto to robí, ale zrejme to nemá v hlave v poriadku. Nespíme kvôli tomu, máme strach, bojíme sa, čo bude ďalej,“ zakončila Jitka.