05. mar. 2024 o 15:04
TASR, Koktejl

Kate po operácii zmizla z očí verejnosti: Potvrdili prvú oficiálnu akciu, SEM princezná príde

placeholder
Princezná z Walesu Catherine.
Zdroj: TASR/AP

Kate v pondelok zazreli na verejnosti prvýkrát od operácie brušnej dutiny v polovici januára.

Zahraničné promi
05. mar. 2024 o 15:04
Kate po operácii zmizla z očí verejnosti: Potvrdili prvú oficiálnu akciu, SEM princezná príde

Kate v pondelok zazreli na verejnosti prvýkrát od operácie brušnej dutiny v polovici januára.

Princezná z Walesu Catherine sa 8. júna zúčastní na narodeninových oslavách svojho svokra, britského kráľa Karola III., a bude to jej prvá potvrdená oficiálna povinnosť po januárovej operácii. V utorok to oznámilo ministerstvo obrany. TASR prevzala správu z tlačovej agentúry AFP.

Britská armáda zverejnila informácie o udalosti na svojej oficiálnej webovej stránke s tým, že Catherine, manželka dediča trónu princa Williama, bude prítomná na každoročnej prehliadke vojakov známej ako Trooping the Colour. Tou Spojené kráľovstvo tradične slávi narodeniny panovníka.

Úrad Kate a Williama, Kensingtonský palác, jej prítomnosť na udalosti nepotvrdil. Kráľ, ktorý sa v súčasnosti lieči na rakovinu, má byť podľa plánu prítomný na hlavnej prehliadke vojakov 15. júna v rámci osláv Trooping the Colour, ako uvádza armádny web.

Karol v utorok osobne prijal ministra financií Jeremyho Hunta, ešte pred tým, ako vláda v stredu oficiálne oznámi rozpočet. Kráľa odfotografovali, ako si pri uvítaní v Buckinghamskom paláci v centre Londýna podáva s Huntom ruku.

Kate v pondelok zazreli na verejnosti prvýkrát od operácie brušnej dutiny v polovici januára. Snímky zverejnilo americké médium TMZ. Princezná (42) sa po operácii zotavuje prevažne doma na Windsorskom hrade, západne od Londýna, kde sa po prepustení z nemocnice 29. januára zdržiava s Williamom a ich troma deťmi.

Fotografie zverejnené portálom TMZ zachytávali Kate so slnečnými okuliarmi v aute, ktoré riadila jej matka. TMZ napísal, že snímky vznikli v pondelok neďaleko Windsorského hradu. Princeznú zazreli v období, keď sú sociálne siete plné konšpiračných teórií, prečo sa Catherine tak dlho zdržiava mimo pozornosti verejnosti.