03. mar. 2024 o 15:34
Famous.cz, Koktejl

Vyčerpaná Camilla odlieta na týždennú dovolenku: Zarážajúci detail jej cesty!

placeholder
Britská kráľovná Camilla.
Zdroj: TASR/AP

Je toho na ňu veľa.

Zahraničné promi
03. mar. 2024 o 15:34
Vyčerpaná Camilla odlieta na týždennú dovolenku: Zarážajúci detail jej cesty!

Je toho na ňu veľa.

Kráľ Karol III. sa od začiatku februára lieči na rakovinu. A časť povinností za neho musela prevziať jeho manželka Camilla. Kráľovnú však intenzívne cestovanie po zemi a návštevy rôznych inštitúcií a stretávanie sa s verejnosťou vyčerpalo. Vo veku 76 rokov už nie je taká silná.

Aby neochorela a neskolabovala od vyčerpania, rozhodla sa stráviť týždeň na dovolenke v zahraničí. Odletí na ňu ešte v nedeľu 3. marca, avšak bez manžela Karola, ktorý musí kvôli onkologickej liečbe zostať v Anglicku.

Kráľovnina dovolenka prichádza po kritickom týždni, keď sa v Británii špekulovalo o zdravotnom stave princeznej z Walesu. Kate nevideli na verejnosti od Vianoc. Na začiatku roka podstúpila operáciu brucha, ktorej povahu ale odmietla špecifikovať. Išlo však o veľmi vážny zákrok, pretože trávila dlhý čas po operácii v nemocnici a teraz sa zotavuje doma.

Lenže na začiatku týždňa jej manžel princ William náhle zrušil svoju účasť na pietnom akte k pocte zosnulého gréckeho kráľa Konštantína II. A tak sa začalo búrlivo špekulovať o tom, že je to s Kate vážne. Williama na poslednú chvíľu zastúpila práve Camilla, ktorá potom organizovala recepciu pre stovky hostí. Hneď v stredu organizovala recepciu pre súťaž v tvorivom písaní pre deti v Buckinghamskom paláci. A vo štvrtok sa v Clarence House stretla s prvou dámou Ukrajiny Olenou Zelenskou.

Camilla sa vráti ku kráľovským povinnostiam 11. marca, kedy má zastúpiť kráľa pri bohoslužbe ku Dňu Commonwealthu vo Westminsterskom opátstve. Aby pokryli jej neprítomnosť, majú princ William, kráľovská princezná Anna a vojvoda a vojvodkyňa z Edinburghu absolvovať všetky verejné záväzky za kráľa a kráľovnú.