15. máj. 2024 o 09:30
jž, Koktejl

Čaputová spravila dojem na gitaristu kapely Queen: Špeciálny odkaz prezidentke!

Je to obrovská pocta pre Slovensko.

Zahraničné promi
15. máj. 2024 o 09:30
Čaputová spravila dojem na gitaristu kapely Queen: Špeciálny odkaz prezidentke!

Je to obrovská pocta pre Slovensko.

Prestížny medzinárodný festival vedy, hudby a umenia STARMUS sa koná v Bratislave od 12. do 17. mája 2024. Veľkolepé zahájenie festivalu mal na starosti legendárny priekopník elektronickej hudby Jean-Michel Jarre. Na pódiu sa k nemu ako špeciálny hosť pripojil aj Brian May, gitarista skupiny Queen a spoluzakladateľ festivalu STARMUS.

Otvorenie výnimočného festivalu si nemohla nechať ujsť ani prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá sa po vystúpení s hudobníkmi aj osobne stretla. "Jean-Michel Jarre aj Brian May sú hudobné legendy. Obidvaja sú však aj popularizátori vedy a rešpektovaní vo svetovej vedeckej komunite. Včera odohrali v Bratislave veľkolepý koncert a dnes som ich rada privítala v Prezidentskom paláci. Spolu so zakladateľom festivalu Starmus Garikom Israelianom a zástupcami firmy ESET, ktorá ich na Slovensko pozvala," napísala na sociálnu sieť prezidentka k spoločnej fotke a pokračovala.

"Svojim včerajším koncertom zahájili práve festival Starmus, na ktorom sa tu v Bratislave stretávajú najbystrejšie mozgy sveta, množstvo držiteľov Nobelovej ceny v rôznych odboroch, svetoví vedci, inovátori, aj umelci. Teším sa, že celý týždeň bude Slovensko centrom vedy a túžby po poznaní. Priala by som si, aby takýto rešpekt k vede a umeniu pretrval, aj keď títo vzácni hostia odídu," dodala Čaputová.

Výnimočné slová vďaky jej adresoval aj Brian May. "Zuzana Čaputová nás prijala - taká radosť - je oddanou bojovníčkou za zodpovednosť v tom, ako sa správame k planéte Zem. Aj keď čoskoro opustí svoj úrad, dúfajme, že bude podporovať jej prácu pre životné prostredie aj v budúcnosti. Bri," napísal na sociálnu sieť.