12. feb. 2024 o 09:12
TASR, Koktejl

Únos poľskej lekárky, rodina je strachom bez seba: Ide mužom o výkupné?

placeholder
Neznámi ozbrojenci v Čade uniesli poľskú lekárku. (ilustračné foto)
Zdroj: iStock

Únos sa odohral v nemocnici.

Krimi
12. feb. 2024 o 09:12
Únos poľskej lekárky, rodina je strachom bez seba: Ide mužom o výkupné?

Únos sa odohral v nemocnici.

Ozbrojení útočníci na juhu afrického štátu Čad v piatok uniesli poľskú lekárku, ktorá tam pôsobila v nemocnici vedenej organizáciou Caritas. Jej zadržanú kolegyňu z Mexika únoscovia prepustili. Agentúru AFP o tom v nedeľu informovala miestna guvernérka.

Únos sa odohral v nemocnici sv. Michala v meste Dono Manga asi 400 kilometrov juhovýchodne od hlavného mesta N'Djamena. Nateraz sa k nemu nikto neprihlásil. V regióne však v poslednom čase zaznamenali niekoľko podobných prípadov. Po lekárke pátrajú čadské i francúzske jednotky. Poľské konzulárne úrady sú v kontakte s lekárkinou rodinou.

Guvernér provincie Tandjilé Ildjima Abdramanová pre AFP uviedla, že lekárku uniesli dvaja ozbrojení muži, ktorým pomáhal ďalší muž vydávajúci sa za pacienta. Na únos využili neprítomnosť vojenských strážcov, ktorí sa práve zúčastňovali na piatkových modlitbách. Podľa guvernéra sa k únoscom pridal ešte štvrtý muž. Páchatelia ušli z miesta činu na motorkách, pričom Mexičanku zakrátko prepustili. Mexická lekárka neskôr vypovedala, že únoscovia im nechceli ublížiť, keďže im zrejme išlo o výkupné.