12. feb. 2024 o 06:26
TASR, Koktejl

Horor v kostole: Žena vstúpila s dieťaťom a začala strieľať! Mrazivé detaily

placeholder
V kostole v Houstone začala strieľať žena, policajti ju zneškodnili.
Zdroj: TASR/AP

Mohlo to skončiť masakrom.

Zahraničné krimi
12. feb. 2024 o 06:26
Horor v kostole: Žena vstúpila s dieťaťom a začala strieľať! Mrazivé detaily

Mohlo to skončiť masakrom.

Dvaja policajti zabili v nedeľu ženu, ktorá začala strieľať v megakostole Lakewood Church v Houstone v americkom štáte Texas. Informovala o tom agentúra Reuters.

Žena vo veku okolo 30 rokov ozbrojená dlhou zbraňou vstúpila do kostola v sprievode dieťaťa vo veku približne päť rokov krátko pred 14.00 h miestneho času (21.00 SEČ) a začala strieľať, povedal novinárom šéf houstonskej polície Troy Finner.

Dvaja policajti, ktorí v tom čase neboli v službe, ženu zneškodnili skôr, ako stihla niekoho zabiť. Pri streľbe utrpeli zranenia dvaja ľudia — dieťa, ktoré prišlo so ženou, a muž vo veku okolo 50 rokov. Postrelené dieťa je v kritickom stave, uviedol Finner. Dodal, že polícia zisťuje, v akom vzťahu boli žena a dieťa.

V kostole s kapacitou 16 000 miest sa v okamihu streľby pripravovala bohoslužba v španielskom jazyku. Žena sa tiež vyhrážala, že má bombu, čo prinútilo políciu, aby prehľadala jej batoh a vozidlo, ale žiadna výbušnina sa nenašla.

Kostol Lakewood Church je jedným z najväčších evanjelických zborov v USA. Založil ho protestantský kazateľ John Osteen v budove opusteného skladu v máji 1959. V súčasnosti sú jeho hlavnými duchovnými pastiermi jeho najmladší syn Noel Osteen s manželkou Victoriou. Tamojšie bohoslužby navštívi každý týždeň okolo 45.000 ľudí. Osteenove podcasty a rozhlasové programy sledujú milióny ľudí nielen v USA.

"Nechápeme, prečo sa tieto veci dejú, ale Boh to má pod kontrolou," povedal Osteen v reakcii na streľbu. "Zostaneme silní. Budeme pokračovať," dodal.