24. jún. 2024 o 12:00
krsk, TASR, Koktejl

Janka objednala raňajky v tureckom letovisku: Toľkoto stála porcia pre dvoch?!

placeholder
Takto vyzerali turecké raňajky v Izmire.
Zdroj: Tip

Letná dovolenková sezóna sa pomaly rozbieha.

Cestovanie
24. jún. 2024 o 12:00
Janka objednala raňajky v tureckom letovisku: Toľkoto stála porcia pre dvoch?!

Letná dovolenková sezóna sa pomaly rozbieha.

Máte tip? Pošlite nám ho na tip@koktejl.sk

Milovníci vysokých teplôt a oddychu v zahraničí sa konečne dočkali! Sezóna už štartuje v mnohých známych letoviskách. Letnú dovolenku plánuje alebo zvažuje 71 % Slovákov. Oproti minulému roku ide o nárast o dva percentuálne body. Vyše polovica dovolenkárov sa chystá práve do zahraničia. Vyplýva to z prieskumu agentúry Go4insight.

Hlavným trendom tohtoročného leta sú podľa prieskumu pláže južnej Európy a prímorské oblasti Stredozemného mora. Najobľúbenejšou zahraničnou destináciou Slovákov ostáva Chorvátsko, kde sa v lete chystá 15 % opýtaných. Záujem je aj o Turecko a Grécko (zhodne 7 %) a Taliansko (6 %).

Obľúbené Turecko si tento rok vybrala pre svoju letnú dovolenku aj čitateľka Janka s kamarátkou. Kvôli plážam v okolí zvolila tretie najväčšie mesto krajiny - Izmir, po ňom Istanbul.

"Posielam záber raňajok v centre mesta, pri bazároch sme našli maličký podnik, kde mladá manželská dvojica pripravuje tradičné turecké raňajky. Ak ste už mali raňajky od domácich, viete, o čom hovorím. Bolo toho veľa," opísala svoj záber pre Koktejl. Nájdete ho v galérii pod článkom.

Vidieť na ňom vajíčka, tanier so syrmi a olivami, syr s medom, košík pečiva, dve limonády, dva veľké čaje, dve vody a tanier zeleniny. Za základné menu zaplatila 300 TL a za dodatočné vody, servis a limonády ďalších 300 TL. Spolu teda okolo 17 eur.