28.07.2022 16:00
mob, Koktejl

Rybárom sa podarilo zachytiť raritné správanie medveďa: Tá krutosť prekvapila aj odborníkov

placeholder
Z medveďa nespúšťali oči (ilustračné foto).
Zdroj: iStock

Takéto niečo sa nevidí každý deň.

Zaujímavosti
28.07.2022 16:00
Rybárom sa podarilo zachytiť raritné správanie medveďa: Tá krutosť prekvapila aj odborníkov

Takéto niečo sa nevidí každý deň.

Dvaja muži sa vybrali na nočný rybolov na jazero na východe štátu Tennessee, keď zrazu začuli zvláštne zvuky vychádzajúce z brehu. Vydali sa za nimi a naskytol sa im brutálny pohľad na veľkého medveďa, ktorý zabíja jeleňa, informuje o tom charlotteobserver.com.

Zábery z tohto hrozného momentu a im podarilo zachytiť na mobil a podľa agentúry Tennessee Wildlife Resources Agency je to niečo, čoho sú ľudia svedkami len zriedkakedy. Slúži to však ako pripomienka toho, aké nepredvídateľné môže byť správanie medveďa.

Rybárom sa podarilo zachytiť raritné správanie medveďa.
Rybárom sa podarilo zachytiť raritné správanie medveďa.
Zdroj: reprofoto/ facebook/dustin.tolley.52

„85 % potravy medveďa čierneho tvorí vegetácia (plody a rastliny), ale po zhliadnutí tohto videa by ste tomu asi ťažko uverili. Rybári Dustin Tolley a Adam Buckles pred pár dňami lovili na jazere Watauga a zachytili toto vzácne video čierneho medveďa, ktorý chytil a zabil dospelého jeleňa. Vieme, že vyzerajú roztomilo a prítulne, ale pamätajte, že sú to predátori a môžu zaútočiť,“ upozorňuje agentúra ľudí na Facebooku.

K útoku došlo v nedeľu 17. júla okolo 23:00 miestneho času a Tolley hovorí, že ich upozornil šialený zvuk, ktorý akoby sa blížil k ich lodi. „Bolo to strašidelné. Nevedeli sme, čo to je, a či to nepríde z brehu ku nám. Zobrali sme z lode svetlo a vybrali sme sa za tým zvukom,“ opisuje situáciu jeden z účastníkov.

Kúsok zo súboja jeleňa s medveďom sa im podarilo nahrať na mobil, no viac ako 30 sekúnd sa tam neodvážili zdržať, tak netušia ako to celé nakoniec dopadlo.

Vyhľadávanie
Sme na sociálnych
sieťach
ringier-icon
© 2010 - 2021
Ringier Slovakia Communities s.r.o.
Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.