12. feb. 2024 o 05:00
žani, TASR, Koktejl

Takto vysielajú Búrlivé víno v Maďarsku, Pocisková je z VIDEA hotová: Ja som si cvrkla!

Ani vy neudržíte smiech.

Domáce promi
12. feb. 2024 o 05:00
Takto vysielajú Búrlivé víno v Maďarsku, Pocisková je z VIDEA hotová: Ja som si cvrkla!

Ani vy neudržíte smiech.

Slovenský seriál Búrlivé víno žal svojho času obrovský úspech a diváci sa nevedeli nabažiť príbehu dvoch vinárskych rodín prepojených priateľstvom a rozdeľovaných dávnymi tajomstvami. V televízii bežal v rokoch 2013 až 2017. Tvorcovia stavili na zvučné mená, ale aj mladé talenty.

Hlavných úloh sa chopili Nela Pocisková, ktorá si zahrala Ninu Dolinskú, a Juraj Loj, ten stvárnil Martina Roznera. V seriáli dostal úlohu aj Emil Horváth, Monika Hilmerová, Ivan Letko, Marek Majeský, Eva Rysová, Maroš Kramár, Henrieta Mičkovicová a desiatky ďalších.

Pútavý dej plný romantiky ale aj dramatických situácií si pochvaľovali diváci i herci. "Po čase prišiel seriál, ktorý mal príbeh. Ľudia sa možno s tým stotožňujú, že sú to príbehy z ich života, alebo im asociujú nejaké spomienky, emócie," komentovala pred rokmi úspech televízneho titulu Henrieta Mičkovicová s tým, že sa vydarilo aj jeho herecké obsadenie. "Tá chémia tam fungovala," poznamenala predstaviteľka seriálovej Inge.

Obdiv scenáristom, ktorí výnimočne rýchlo dokážu spriadať nitky osudov dvoch vinárskych rodín Dolinských a Roznerovcov, vyjadril Maroš Kramár, predstaviteľ ctibažného politika Mira Petránskeho.

"Konečne sa už neboja, ako to bolo za bývalého režimu. Teraz sú už mladí autori, ktorí nemajú strach a píšu aj to, čo sa možno našim politikom nepáči, že ich tam ukazujeme takých, akí sú," narážal herec na svoju nesympatickú postavu slabocha a zbabelca, ktorý sa vždy potrebuje naviazať na silných a mocných. Napríklad na zákerného podnikateľa Eugena Baxu, ktorého presvedčivo hral Ľubo Roman.

"V každom dramatickom príbehu musí niekto prísť, ktorý tam donesie nejaké nebezpečenstvo alebo nátlakový príbeh. Preto ja hrám tú najhoršiu postavu, lebo keď už to začne byť nuda, príde tam Baxa a urobí tam psychický neporiadok, ktorý sa potom dáva dohromady," uviedol Ľubo Roman. Búrlivému vínu podľa neho priniesol úspech aj návrat skúsenej staršej hereckej generácie. Diváci ocenili to, že sa na obrazovky vrátili herecké osobnosti ako Eva Rysová, Ivan Letko či Emil Horváth.

Na seriál si po rokoch zaspomínala hlavná hviezda Pocisková. Dostalo sa k nej totiž video, ktoré si nemohla nechať pre seba. Nela vďaka kamarátovi zistila, že naši južní susedia predabovali Búrlivé víno a aktuálne ho vysielajú v televízii. Maďarský dabing herečku nesmierne pobavil. "Poslal mi kamarát a ja som si cvrkla," okomentovala video bez okolkov.