30. aug. 2022 o 18:00
vv, Koktejl

Turistka začala zvracať a mala hnačku: Obrovská tragédia na dovolenke!

placeholder
Dovolenka v Karibiku skončila tragicky (ilustračné foto).
Zdroj: iStock

Krásny a exotický Karibik sa jej stal osudným.

Krimi
30. aug. 2022 o 18:00
Turistka začala zvracať a mala hnačku: Obrovská tragédia na dovolenke!

Krásny a exotický Karibik sa jej stal osudným.

Tragický záver pobytu v exotike! Lynn Stigwood († 70) zomrela po tom, ako sa nakazila smrteľnou chorobou na rodinnej dovolenke v Dominikánskej republike. Počas 10-dňového pobytu s manželom Melvynom (72) dostala v hoteli Grand Sirenis takzvanú legionársku chorobu.

Medzi prvými príznakmi sa objavili zvracanie a hnačka, neskôr sa dostavili ťažkosti s dýchaním a problémy s chôdzou, ktoré sprevádzala únava a ospalosť. Lynn previezli do nemocnice, kde upadla do kómy. V tej zotrvala približne mesiac a už nikdy sa neprebudila. Od prístrojov ju odpojili necelý týždeň po jej 70. narodeninách, 29. septembra 2019.

Aj napriek tomu, že k nešťastiu došlo pred tromi rokmi, súd s cestovnou kanceláriou, cez ktorú si rodina objednala zájazd, začal až teraz. Melvyn chce vyšetriť, ako sa jeho milovaná manželka nakazila a či sa jej smrti dalo zabrániť.

Namiesto toho, aby som oslávil Lynnine 70. narodeniny, som celý deň strávil pri jej smrteľnej posteli. Bola úžasná manželka, matka aj babička. Nie som si istý, či sa cez jej smrť niekedy prenesiem,“ povedal smútiaci manžel.

„Bol to obrovský šok, ktorý neskôr vystriedal pocit neistoty, že ju už nikdy neuvidím. Stále sa s tým nedokážem vyrovnať a hoci mi už Lynn nikto nevráti, som viac ako kedykoľvek odhodlaný zistiť, čo presne sa stalo. Je to najmenej, čo pre ňu môžem urobiť, zaslúži si to,“ dodal s ťažkým srdcom.

Manželia boli na rodinnej dovolenke so svojou dcérou Helen, zaťom Martinom a vnúčatami Benom a Alysiou. Keď Lynn ochorela, jej ďalšie deti prileteli na Floridu, aby sa s ňou mohli rozlúčiť. „Neprejde deň, kedy by som na ňu nemyslel. Mala to byť nezabudnuteľná dovolenka, ale stala sa z nej nočná mora, na ktorú neviete zabudnúť,“ hovorí Melvyn.

„Je to tragický prípad, ktorý silne zasiahol Lynninho manžela, deti aj vnúčatá. Legionárska choroba je hrozná a tento príbeh len opäť potvrdzuje, aké vážne následky môže mať, a to nielen pre diagnostikovaných, ale aj ich rodinu,“ uviedol právny zástupca Jatinder Paul.

Legionárska choroba je ťažká forma pneumónie, napáda pľúca infikovaných pacientov. Ľudia sa môžu nakaziť vdýchnutím kvapôčok vody obsahujúcich baktérie Legionella. „S blížiacim sa tretím výročím Lynninej smrti vyzývame cestovnú kanceláriu, aby nám pomohli vyriešiť tento prípad. Sme odhodlaní podporovať rodinu ako to len bude možné,“ dodal právnik.

„Myšlienkami ostávame pri pánovi Stigwoodovi a jeho rodine. Keďže ide o právnu záležitosť, nebudeme sa k prípadu ďalej vyjadrovať. Chceli by sme len uistiť našich zákazníkov, že pravidelne kontrolujeme všetky naše hotely, tak z hľadiska bezpečnosti, ako aj ochrany zdravia,“ povedal pre Daily Star hovorca cestovky.