Zahraničie
photo Foto
video Video
30. máj. 2023 o 19:00
NK, Koktejl

Mamičku drsne zvozili na internete: Pozrite, čo urobila dcérke deň po pôrode!

placeholder
Lara sa hneď po narodení stala hviezdou TikToku.
Zdroj: tiktok.com/@laraticaofficial

"Je to telo vášho dieťaťa, nie vaše," napísal jeden z komentujúcich.

Zahraničie
30. máj. 2023 o 19:00
Mamičku drsne zvozili na internete: Pozrite, čo urobila dcérke deň po pôrode!

"Je to telo vášho dieťaťa, nie vaše," napísal jeden z komentujúcich.

Novopečenú mamičku na internete odsúdili za to, že dala svojej len jednodňovej dcérke v nemocnici prepichnúť uši. Po tom, ako dala svojej dcére prepichnúť uši, sa na ženu zvalila vlna kritiky, pričom mnohí rodičia tvrdia, že by mala počkať, kým dieťa nedosiahne vek, aby sa mohlo rozhodnúť samo, informoval Daily Mail.

Matka, ktorá na TikToku zverejňuje príspevky pod menom svojej dcéry - Lara -, zdieľala nevinné video svojho dievčatka len niekoľko hodín po narodení v porovnaní s tromi mesiacmi. Na znovuobjavenom videu je vidieť, ako má dievčatko už pár hodín po narodení v uchu kvetinovú náušnicu.

Video si vyslúžilo búrlivú reakciu. Mnohí toto rozhodnutie odsúdili, ale iní ho obhajovali tým, že v niektorých kultúrach je bežné prepichnúť mladým dievčatám uši už v ranom veku. "Možno je to len mnou, ale v deň, keď sa narodili moje deti, bolo prepichnutie uší veľmi ďaleko na zozname mojich starostí," uviedla jedna žena.

"Prečo by ste im prepichovali uši skôr, ako začnú hovoriť? Ak ich uši bolia alebo sú podráždené, nemôžu vám to povedať. A ak sú alergické, je to utrpenie pre vás aj pre dieťa," opýtala sa ďalšia.

"Nikdy nepochopím, prečo to ľudia robia - nehovoriac o tom, že to vyzerá úplne smiešne, keď vidíte malé dieťa so šperkom v jeho malých ušiach. Také nechutné,“ dodala ďalšia.

Niektorí sa dokonca podelili o vlastné skúsenosti s prepichovaním uší v detstve. "Sama som mala prepichnuté uši skôr, ako som si to mohla vôbec pamätať, ale nikdy som si ani nepomyslela, že by bolo v poriadku prepichnúť uši mojej krásnej dcérke. Teraz má 15 rokov a neznáša šperky, takže som rada, že som toto rozhodnutie neurobila za ňu," vyjadrila sa jedna z mamičiek.

"Keď som bola malá, moja mama mi sama prepichla uši pomocou ľadu a ihly na dvore. Odvtedy mám dierky krivé a neznášam ich,“ prezradila ďalšia žena. Hoci nie je známe, kde Lara a jej matka žijú, matka potvrdila, že práve neonatalógovia v nemocnici prepichli Lare uši.

"Keď majú 2 - 3 dni, necítia bolesť tak, ako o rok či dva! Dierky im robia neonatológovia (lekári špecializujúci sa na starostlivosť o novorodencov) v nemocnici pri narodení," napísala na svoju obranu. Matka tvrdila, že ušné lalôčiky malých detí sú mäkšie a jej dcéra necítila žiadnu veľkú bolesť, v skutočnosti "ani nereagovala".

Ostatní sa zhodli na tom, že prepichovanie uší mladým dievčatám v dojčenskom veku je bežné. Niektorí dokonca vyjadrili ľútosť nad tým, že deťom nedali prepichnúť uši skôr. "V mojej krajine prepichujú dievčatkám uši hneď v prvý deň," odpovedala jedna žena.

"Páči sa mi, ako má prepichnuté uši! Úprimne, urobila by som to isté," povedala ďalšia. "Milujem tie náušnice. Dobrá práca mamička a gratulujem. Ignoruj všetku tú nenávisť," dodala tretia. "Škoda, že som svojim dcéram nedala urobiť uši už ako bábätkám. V 10 rokoch ma začali prosiť, aby som im ich dala prepichnúť a celý čas kričali a triasli sa," ozvala sa jedna mama.