23. jún. 2024 o 13:00
jž, Koktejl

Je Sulíkov syn Filip proti politike SaS? Romana Tabák prehovorila: To je tá irónia života...

placeholder
Romana Tabák, Filip Sulík a Richard Sulík.
Zdroj: Facebook/Romana Tabák, Instagram/fikisulik123, TASR - Jaroslav Novák

Tabák dlhodobo ostro kritizuje politiku Richarda Sulíka.

Domáce promi
23. jún. 2024 o 13:00
Je Sulíkov syn Filip proti politike SaS? Romana Tabák prehovorila: To je tá irónia života...

Tabák dlhodobo ostro kritizuje politiku Richarda Sulíka.

Mnohých ľudí na sociálnych sieťach zaskočilo, keď syn Richarda Sulíka (56), Filip (28) pridal video, na ktorom spoločne s političkou Romanou Tabák (33) sledovali televíziu. Ako Romana prezradila pre Plus sedem dní, poznali sa ešte predtým, ako sa dostala do politiky. V prípade jej kamarátstva s Filipom je ale zarážajúce, že ide o syna bývalého šéfa politickej strany, ktorú Tabák dlhodobo ostro kritizuje.

„To je tá irónia života, veď ma dokonca podporil v eurovoľbách tým, že zazdieľal moje video a je aj proti politike SaS. Vie, že ja nesúhlasím s politikou jeho otca a je to okey,“ reagovala exposlankyňa a dodala, že tieto záležitosti si vopred vyjasnili.

V roku 2022 Romana na tlačovej konferencii SaS spravila poriadnu scénu. Strana vtedy robila obštrukcie a snažila sa blokovať otvorenie plánovej riadnej schôdze Národnej rady SR, kedy sa mali schváliť program schôdze. Chceli docieliť rozpustenie parlamentu. V tom čase bola Romana členkou vládneho poslaneckého klubu hnutia Sme rodina a obštrukcie zo strany SaS sa jej nepáčili.

Poslancom odkázala, že by sa mali hanbiť, na čo sa spýtal novinár Sulíka počas tlačovej konferencie. "Máte aj nejaké vážnejšiu otázku? Nemusíme na toto všetko reagovať. Pozdravujem pani poslankyňu Tabák," povedal Sulík. Tá však sedela priamo v miestnosti. "Pán Sulík, vy ste najväčšia brzda tejto krajiny," ozvala sa hneď Romana, čo spôsobilo smiech ostatných prítomných.

Na tlačovú konferenciu podľa vlastných slov prišla, aby sa mu pozrela do očí. Na to poslankyňa za SaS Jana Bittó Cigániková vyhlásila, aby Romanu nechali hovoriť. Tabák sa postavila a vybrala sa z miestnosti preč. Svojej kolegyni, s ktorou len o pár dní po tom mala v bare fyzický konflikt, poslala odkaz. „Ty buď ticho, ty tepša,“ dodala.