18. jún. 2024 o 14:15
TASR, Koktejl

ŠK Slovan spoznal prvého súpera v Lige majstrov! „Belasých“ čaká severomacedónsky šampión

placeholder
Odvetný zápas LM medzi ŠK Slovan Bratislava a HŠK Zrinjski Mostar.
Zdroj: TASR

Rozhodol o tom utorňajší žreb vo švajčiarskom Nyone.

Domáci šport
18. jún. 2024 o 14:15
ŠK Slovan spoznal prvého súpera v Lige majstrov! „Belasých“ čaká severomacedónsky šampión

Rozhodol o tom utorňajší žreb vo švajčiarskom Nyone.

Futbalisti úradujúceho slovenského šampióna ŠK Slovan Bratislava sa v 1. predkole Ligy majstrov 2024/2025 stretnú s tímom FK Struga zo Severného Macedónska. Rozhodol o tom utorňajší žreb vo švajčiarskom Nyone. Termíny úvodných zápasov sú 11. a 12. júla a odvety sa uskutočnia o týždeň neskôr 18. a 19. júla. Slovan sa v úvodnom dueli predstaví doma, odvetu odohrá na ihrisku súpera.

Slovan bol pred žrebom medzi nasadenými tímami s najväčším koeficientom spomedzi všetkých klubov v tejto fáze. Okrem Strugy mohol dostať za súpera Hamrun Spartans FC (Malta), FK Dečič (Čierna Hora), KF Egnatia (Albánsko), alebo UE Santa Coloma (Andorra).

Víťazi prvého predkola postúpia do druhého predkola, zdolané tímy budú hrať v druhom a treťom predkole Európskej konferenčnej ligy (EKL). Termíny 1. kola kvalifikácie Ligy majstrov sú stanovené na 9./10. júla a 16./17. júla.

V tejto sezóne sa LM bude hrať v novom formáte. Namiesto 32 tímov ich bude až 36. V jednom ročníku sa doteraz hralo 125 zápasov, po novom ich bude 189. Všetky kluby budú zaradené do jednej tabuľky. Po odohraní ôsmich zápasov namiesto doterajších šiestich, postúpi prvých osem klubov priamo do play off, šestnásť tímov si zahrá formou dvojzápasov v play-off a posledných dvanásť klubov vypadne. Ďalšou zmenou je, že kluby z jednej krajiny môžu na seba naraziť hneď v prvotnej fáze, čo doteraz nebolo možné.

Prebehlo aj žrebovanie tzv. „šťastnej dvojice.“ Tím, ktorý prehrá, má istý postup do 3. predkola Európskej konferenčnej ligy. Týka sa to klubov Panevežys – HJK Helsinki a RFS – Larne.

Reakcia na žreb (www.skslovan.com):

Vladimír Weiss ml., kapitán tímu: „Samozrejme, vieme, ako žreb dopadol, a vnímali sme ho. Nepozerali sme sa na to, koho z pätice možných súperov by sme chceli alebo nechceli. Rešpektujeme totiž každého protivníka, pričom prvé predkolá sú vždy veľmi ťažké. Pripravujeme sa, aby sme boli už hneď na prvý zápas čo najlepšie nastavení. Chceme toto prvé kolo zvládnuť, postúpiť, a pozitívne nastaviť fanúšikov do ďalšej sezóny.“