27. máj. 2024 o 20:00
Miloš Audi, Koktejl

Na oblohe sa objavili desivé svetelné stĺpy: Ľudia hovoria o mimozemšťanoch! Odborníci odhalili pravdu

placeholder
Ľudí v Japonsku vydesili svetelné stĺpy na oblohe.
Zdroj: twitter.com/maashii_taiyo

Obyvateľov Japonska v nočných hodinách vystrašili podivné svetelné stĺpy, ktoré rozžiarili mračnú oblohu. Odborníci potvrdili, že ide o veľmi unikátny jav.

Zaujímavosti
27. máj. 2024 o 20:00
Na oblohe sa objavili desivé svetelné stĺpy: Ľudia hovoria o mimozemšťanoch! Odborníci odhalili pravdu

Obyvateľov Japonska v nočných hodinách vystrašili podivné svetelné stĺpy, ktoré rozžiarili mračnú oblohu. Odborníci potvrdili, že ide o veľmi unikátny jav.

Nedávno mohli obyvatelia Japonska pozorovať na oblohe nezvyčajný fenomén, ktorý mnohí označovali za príchod mimozemšťanov. Medzi mrakmi sa totiž objavilo deväť nezvyčajných svetelných pruhov, ktoré doslova rozžiarili celú oblohu. Ako informoval portál Unilad, odborníci však poznamenali, že ide o jav, ktorý bol na našej planéte pozorovaný už v minulosti.

Bizarné svetlá na oblohe

K nezvyčajnému javu došlo 11. mája nad Japonskom. V tom čase mnohí používatelia na sociálnych sieťach začali z rôznych lokalít krajiny uverejňovať fotografie a videá tmavých mrakov, ktoré zrazu rozžiarili jasné svetelné stĺpy.

V jednom príspevku, kde autor zachytil obrázok v prístave Mikuriya v meste Daisen tento úkaz doslova pripomínal scénu z katastrofického filmu. "Na oblohe bol dnes okolo 22:00 spozorovaný žiarivý pruh svetla," napísal používateľ. Ozvali sa však aj ďalší obyvatelia, ktorí tvrdili, že podobné záblesky videli aj na pláži Nariishi v meste Kotoura.

Ľudí tento nezvyčajný úkaz veľmi prekvapil, pričom mnohí tvrdili, že môže ísť o príchod mimozemskej civilizácie. "Vyzerá to tak, že nás už konečne prišli napadnúť," uviedol jeden z používateľov, zatiaľ čo druhý podotkol: "Je to nesmierne strašidelné. Pripomína to bránu do nejakého tajomného sveta."

Čo tento jav spôsobuje?

Aj keď podľa mnohých mohlo ísť o nadpozemský úkaz, odborníci tvrdia, že v skutočnosti ide o celkom všedný jav. V japončine je známy ako "Isaribi kochu", čo v preklade do slovenčiny znamená "svetelné stĺpy priťahujúce ryby". Ako uviedol portál Metro, podobný fenomén sa v oblasti stal už niekoľkokrát, pričom naposledy sa odohral v roku 2015.

Odborníci poznamenali, že tento unikátny jav spôsobuje teplota, ktorá cez noc klesne dostatočne nízko na to, aby sa vo vzduchu vysoko nad loďami vytvorili ľadové kryštály svetla. "Keď sú podmienky vhodné na produkciu dostatočne veľkých stĺpov, ale bez zrážok, svetlo z ich člnov sa začne odrážať dostatočne jasne na to, aby ho bolo možné vidieť aj z brehu," dodal portál Japan Today.

Podobný nezvyčajný jav sa nedávno udial aj v Portugalsku, kde boli obyvatelia svedkami obrovského, jasného modrého svetla, ktoré doslova vystrelilo na oblohe. Tento úkaz však nemal nič spoločné s odrážajúcim sa svetlom, pričom v skutočnosti išlo o meteor. Napriek tomu mnohých ľudí a aj odborníkov prekvapilo, aký jasný bol. Dôvodom bolo, že tmavá obloha na moment vyzerala tak, akoby bol deň.