Známy český moderátor Václav Moravec v nedeľu 8. marca oznámil, že po 21 rokoch končí v Českej televízii. Odchod oznámil v priamom prenose na záver Otázek Václava Moravce, pričom sa lúčil aj so záverečným hosťom Jiřím Rusnokom.
"Vážení diváci, môj čas v Českej televízii sa dneškom po viac ako 21 rokoch naplnil. Deje z poslednej doby ma utvrdili v tom, že za súčasných podmienok už nemôžem ďalej garantovať nezávislosť redakčnej práce a kritickú reflexiu udalostí, ako sa o nich zmieňuje nielen preambula Kódexu Českej televízie," uviedol moderátor.
"Dôveru státisícov vás, televíznych diváčok a divákov, ktorí 21 rokov robili z Otázok najsledovanejšiu televíznu diskusiu v krajine, nechcem sklamávať posunom k slepej vyváženosti, ktorá ničí verejnú službu. Ďakujem za vašu priazeň a Českej televízii za príležitosť. Prajem pekný zvyšok nedele a dovidenia v lepších časoch," odkázal v texte k videu na Instagrame.
"Ďakujeme, Vašku, aj za slovenských divákov," komentovala jeho príspevok slovenská novinárka Zuzana Kovačič Hanzelová. Moravec sa na záver poďakoval divákom i tímu, ktorý sa podieľal na tvorbe jeho politickej relácie. Hosťom nedeľňajšej časti bol po ôsmich rokoch šéf SPD a predseda Poslaneckej snemovne Tomio Okamura.
