22. feb. 2024 o 14:56
TASR, Koktejl

Mimoriadna správa: Východné Slovensko postihlo ďalšie zemetrasenie!

placeholder
Východné Slovensko postihlo ďalšie zemetrasenie. (ilustračné foto)
Zdroj: TASR

Východné Slovensko zasiahlo vo štvrtok zemetrasenie.

Slovensko
22. feb. 2024 o 14:56
Mimoriadna správa: Východné Slovensko postihlo ďalšie zemetrasenie!

Východné Slovensko zasiahlo vo štvrtok zemetrasenie.

AKTUALIZOVANÉ 16:30 O NOVÉ INFORMÁCIE

Pre TASR to potvrdil vedúci oddelenia seizmológie Slovenskej akadémie vied (SAV) Kristián Csicsay. Išlo o dotrasy minuloročného októbrového zemetrasenia. Otrasy pocítili ľudia v okresoch Vranov nad Topľou a Humenné. Podľa údajov oddelenia seizmológie SAV malo zemetrasenie magnitúdu 2,7. Epicentrum zaznamenali pri obci Jankovce v okrese Humenné. Podľa Csicsaya išlo o doteraz najsilnejší dotras, ktorý zároveň ľudia pocítili najintenzívnejšie.

Starosta obce Ďapalovce v okrese Vranov nad Topľou Ján Cmár pre TASR potvrdil, že obyvatelia cítili otrasy trvajúce pár sekúnd, ktorým predchádzal hluk. „Aktuálne škody nemáme hlásené, no budeme to zisťovať,“ doplnil starosta.

Starosta Baškoviec v okrese Humenné Pavol Tamáš pre TASR uviedol, že otrasy boli jasne cítiť. Ani tam zatiaľ neevidujú novovzniknuté škody spôsobené zemetrasením. Koordinátorka pomoci pre obce postihnuté zemetrasením v Prešovskom samosprávnom kraji Lucia Sukeľová uviedla, že očakávajú nahlasovanie škôd v piatok (23. 2.).

Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby Slovenskej republiky momentálne neeviduje žiadne výjazdy ambulancií v súvislosti so štvrtkovým zemetrasením, podobne ani Hasičský a záchranný zbor a ani polícia.