08. dec. 2023 o 11:21
TASR, Koktejl

V Bratislave stojí rekordný vianočný stromček: Takáto výzdoba sa len tak nevidí

placeholder
Vianočný stromček zdobený knihami sa zapísal medzi slovenské rekordy.
Zdroj: TASR-Michal Svítok

Slovensko má na svojom konte ďalší rekord.

Zaujímavosti
08. dec. 2023 o 11:21
V Bratislave stojí rekordný vianočný stromček: Takáto výzdoba sa len tak nevidí

Slovensko má na svojom konte ďalší rekord.

Máte doma nezvyčajnú vianočnú výzdobu? Pošlite nám ju na tip@koktejl.sk

Jedným z posledných zápisov tohto roka je najvyšší vianočný stromček ozdobený rozprávkovými knihami. Netradične vyzdobený stromček, ktorého výška dosahuje 480 centimetrov, je umiestnený v interiéri Bratislavského hradu.

Rekordný Vianočný rozprávkový stromček zdobí 170 darovaných rozprávkových kníh. Je dielom občianskeho združenia POP akadémia - Pokora Odvaha Pokoj, ktoré ho vytvorilo z darovaných kníh zo zbierky Knihy pre zázračné deti, realizovanej v rámci benefičného programu pre základné a materské školy.

"Medzi najstaršie knihy patrila rozprávka o medvedíkovi od Márie Rázusovej-Martákovej, vydaná v roku 1952. Na výzdobu bolo použitých aj 255 sklenených gúľ a 15 cencúľov, čo pridalo rekordnému dielu elegantný vzhľad," uviedla pre TASR Dušana Mázorová, predsedníčka občianskeho združenia POP akadémia z Bratislavy, ktoré tvorí programy pre deti v školskom prostredí i mimo neho.

Mázorová si v utorok prevzala certifikát a medailu z rúk komisára Slovenských rekordov Igora Svítoka. Najvyšší vianočný stromček ozdobený rozprávkovými knihami bude na Bratislavskom hrade inštalovaný do 8. januára. Následne knihy poputujú do knižníc v čakárňach v nemocniciach na detské oddelenia.