12. jún. 2022 o 04:00
žani, Koktejl

Brutálny útok na českú matku: On ma pobodal, strieka zo mňa krv!

placeholder
Prečo zaútočil na matku? (ilustračné foto).
Zdroj: iStock

Otrasný prípad z Česka.

Zahraničné správy
12. jún. 2022 o 04:00
Brutálny útok na českú matku: On ma pobodal, strieka zo mňa krv!

Otrasný prípad z Česka.

Súd poslal v piatok do väzby muža (25) obvineného z pobodania svojej matky (42). Krvavý incident sa odohral ešte v stredu (08.06.) v bytovom dome v českom meste Děčín, kde spolu bývali. Svedok opísal, ako mal prebiehať brutálny útok.

„Práve si robila kávu, keď k nej prišiel zozadu s nožom. Dvakrát ju bodol medzi kľúčnu kosť, potom ju porezal cez ucho a cez tvár a mal ju bodnúť nožom aj do hlavy,“ uviedol pre CNN Prima NEWS svedok, ktorý je oboznámený s prípadom. „On ma pobodal, strieka zo mňa krv, rýchlo príď,“ povedala mu v telefóne vážne zranená žena. Neváhal a vydal sa na miesto činu, páchateľ stihol medzitým uniknúť. Žena utrpela bodné a rezné zranenia a skončila v nemocnici. Podľa zdravotníkov je momentálne mimo ohrozenia života. Mladíka krátko po útoku vypátral policajný psovod so špeciálne vycvičeným psom. Čelí obvineniu z pokusu o vraždu.

Prečo útočil?

Podľa informácií Krimi správ sa mohlo pod útok podpísať aj jeho údajné psychické ochorenie. Muž mal brať v minulosti drogy a liečil sa aj v psychiatrickej nemocnici. Podľa svedka odmietal po návrate z liečebne užívať dôležité lieky. V prípade preukázania viny hrozí obvinenému mužovi podľa trestného zákonníka až 18 rokov väzenia.