01. jún. 2024 o 14:48
TASR, Koktejl

Záchranné zložky zasahujú pri vážnej nehode: Do nemocnice transportovali dve deti

placeholder
Diaľnica pri Liptovskom Mikuláši zostala pre nehodu neprejazdná.
Zdroj: Facebook/ Polícia SR - Žilinský kraj

Polícia žiada vodičov o trpezlivosť.

Domáce krimi
01. jún. 2024 o 14:48
Záchranné zložky zasahujú pri vážnej nehode: Do nemocnice transportovali dve deti

Polícia žiada vodičov o trpezlivosť.

Diaľnica D1 pri Ivachnovej (okres Ružomberok) v smere na Liptovský Mikuláš zostala v sobotu popoludní pre vážnu dopravnú nehodu neprejazdná. Informuje o tom žilinská krajská polícia na sociálnej sieti.

Na mieste okrem polície zasahujú i piati príslušníci Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) s dvoma kusmi techniky, doplnilo Operačné stredisko Krajského riaditeľstva HaZZ v Žiline. Hasiči spresnili, že ide o nehodu dvoch motorových vozidiel, na mieste evidujú i zranenie.

Oznámenie o nehode prijali záchranári na tiesňovú linku o 12.30 h, na miesto vyslali záchranársky vrtuľník a dve pozemné ambulancie, uviedla pre TASR hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Petra Klimešová. "Po prvotnom ošetrení bola do nemocnice v Martine letecky transportovaná 26-ročná žena s otrasom mozgu a zlomeninou rebier. Sanitka transportovala do nemocnice v Ružomberku dieťa s povrchovým poranením krku. Do rovnakej nemocnice transportovali aj 33-ročného muža s dieťaťom s povrchovým poranením hlavy," priblížila Klimešová. Tridsaťjedenročnú ženu s povrchovým poranením zápästia a ruky záchranári podľa nej ošetrili na mieste.

Polícia žiada motoristov o trpezlivosť, ohľaduplnosť a rešpektovanie príslušníkov Policajného zboru na mieste.