06.08.2022 12:00
žani, Koktejl

Milošovi došla trpezlivosť s kritikmi Chorvátska: Najhoršie boli české a slovenské prasatá!

Miloš sa naváža do krajanov a Slovákov (ilustračné foto)
Miloš sa naváža do krajanov a Slovákov (ilustračné foto)
Zdroj: iStock

Názory na dovolenku v Chorvátsku sa tento rok diametrálne líšia.

Zahraničné správy
06.08.2022 12:00
Milošovi došla trpezlivosť s kritikmi Chorvátska: Najhoršie boli české a slovenské prasatá!

Názory na dovolenku v Chorvátsku sa tento rok diametrálne líšia.

Chcete sa s nami podeliť o svoje skúsenosti z letnej dovolenky? Zažili ste niečo podobné? Napíšte nám na tip@koktejl.sk

Kým viacero Čechov a Slovákov odchádzalo nespokojných a k Jadranu sa už neplánujú vrátiť, naši čitatelia si pochvaľovali čistotu pláží aj ceny. V rovnakom čase boli na dovolenke napríklad pán Miloš a kamarátky Eva a Jaroslava. Ich zážitky sú však veľmi rozdielne.

Muž strávil dva týždne na Podgore. "Nepozorovali sme žiadne znečistenie. Absolútne čistá, priezračná voda nás sprevádzala celú dovolenku na hlavných dvoch plážach po celých 13 dní," opísal Čech pre TN.cz. Rovnakému portálu sa ozvali aj ženy, ktoré chodia pravidelne oddychovať na Jadran od roku 1990. Počas týždenného pobytu zažili nechutne špinavé more hneď trikrát.

„Okolo poludnia priplávalo niečo, čo by asi žiadny turista nechcel vidieť ani zažiť,“ zverila sa pani Eva. „Priblížila sa zmes peny a hnedej vody smerom od mora. Videli sme kusy ľudských výkalov, aj malé kúsočky toaletného papiera - rozomleté ​​alebo niečo podobné,“ popísala zážitok.

Miloš si pri reakcii na kritiku nedával servítku pred ústa. "Neviem, v akom kanáli sa kúpali, ale myslím, že to bolo české kúpalisko. To najhoršie, čo sme videli v Chorvátsku, boli české a slovenské prasatá, ktoré sa rochnili vo svojich odpadkoch, čo si nahádzali do mora, na pláž a promenádu, aby sa aspoň na čas cítili ako doma,“ rozohnil sa.

Výkaly, toaletný papier a mŕtve potkany

S týmto sa potýkali toto leto domáci aj návštevníci dediny Podstrana neďaleko Splitu. Problém súvisí s kanalizáciou, na ktorú miestni upozorňujú už niekoľko rokov. Ako informuje televízia RTL Potraga, dobre si ho uvedomujú aj v samospráve. Doposiaľ sa vec snažili riešiť osvetou, teraz už pristúpili k pokutám.

Podstrana je kopcovitá obec a pri daždi stekajú všetky odpadové vody smerom k moru. Priamo pri pláži sa nachádza kanál, z ktorého pri väčšom daždi vytekajú splašky. Všetci sú zo situácie už zúfalí. Výkaly, toaletný papier a mŕtve potkany sú nielen odporné, ale odstrašujú aj turistov. „Hosť mi oznámil, že odchádza o tri dni skôr. Ani nechcel vrátiť peniaze,“ opísal pred mesiacom pre televíziu Duško Perišić.

Vyhľadávanie
Sme na sociálnych
sieťach
Logo Ringier
© 2010 - 2021
Ringier Slovakia Communities s.r.o.
Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.