05.08.2022 04:00
žani, Koktejl

Rodina ostala po príchode na Makarskú ako obarená: Stali sa terčom podvodu!

Výlet sa rodine nečakane skomplikoval. Stali sa obeťou podvodu. (ilustračné foto)
Výlet sa rodine nečakane skomplikoval. Stali sa obeťou podvodu. (ilustračné foto)
Zdroj: iStock

Rodinka s dvoma deťmi si chcela užiť oddych v Chorvátsku. Po príchode ich čakal šok.

Zahraničné správy
05.08.2022 04:00
Rodina ostala po príchode na Makarskú ako obarená: Stali sa terčom podvodu!

Rodinka s dvoma deťmi si chcela užiť oddych v Chorvátsku. Po príchode ich čakal šok.

Chcete sa s nami podeliť o svoje skúsenosti z letnej dovolenky? Zažili ste niečo podobné? Napíšte nám na tip@koktejl.sk

Džana Marušić Mujić (30) s manželom a deťmi cestovali z Luxemburska k Jadranu 20 hodín. Na Makarskej riviére chceli stráviť pár dní pred dovolenkou v rodnej Bosne a Hercegovine. Rozhodli sa na poslednú chvíľu a tak hľadali ubytovanie len cez facebookové skupiny.

Všimla si príspevok dievčaťa, ktoré ponúkalo ideálny apartmán pre 4 osoby. "Kontaktovala som ju cez súkromnú správu. Požiadala som o fotky a vzdialenosť od pláže. Odpovedala, že apartmán je 30 metrov od mora, čo bolo pre mňa skvelé, pretože mám deti vo veku 7 a 1 rok," opísala žena svoj zážitok portálu Jutarnji. Keď sa však spätne zamýšľa, podľa nej nekomunikovala s dievčinou, ale mužom.

Za noc mala Džana zaplatiť 60 eur plus akontáciu. Cez aplikáciu Ria, o ktorej oklamaná žena predtým nepočula, mala previesť vopred 120 eur. Neznáma jej poslala návod v nemčine, čo prišlo žene divné. Tiež jej prišlo nezvyčajné, že platba išla do banky v Srbsku. Svoje pochybnosti však zahnala nakoľko sa krátil čas a peniaze poslala. Napokon však cez inú aplikáciu, ktorá funguje na rovnakom princípe.

Po únavnej ceste sa Džana ozvala údajnému majiteľovi 45 minút pre príchodom do cieľa. Nedostala žiadnu odpoveď, no keďže mali adresu, išli rovno tam. "Navigácia nám to číslo domu vôbec neukázala. Manžel zastavil na kraji cesty a spýtal sa jednej pani, či tú osobu pozná a ona povedala, že o nej nikdy nepočula. Vybral sa na kopec, aby videl čísla domov, zostal tam dlho. Potom v jednom momente sadol do auta a povedal mi, že je to podvod."

Dorazili na miesto a pani, ktorá dom vlastní ich prekvapila. Netušila, o čom hovorili, u nej si totiž žiaden apartmán neprenajali. Vysvetlila im, že boli už tretí dovolenkári, ktorých oklamali. Portál sa skontaktoval s pravými majiteľmi apartmánu a dozvedeli sa, že na podvod naleteli po Džane ešte ďalšie dve rodiny.

Vyhľadávanie
Sme na sociálnych
sieťach
Logo Ringier
© 2010 - 2021
Ringier Slovakia Communities s.r.o.
Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.