26. máj. 2024 o 13:00
mob, TASR, Koktejl

Netradičná záľuba herca Milana Ondríka: Prehrabávanie sa v kontajneroch a hádky s rómskymi spoluobčanmi

placeholder
Slovenský herec Milan Ondrík.
Zdroj: TASR

Povedali by ste to na neho?

Domáce správy
26. máj. 2024 o 13:00
Netradičná záľuba herca Milana Ondríka: Prehrabávanie sa v kontajneroch a hádky s rómskymi spoluobčanmi

Povedali by ste to na neho?

Slovenský herec Milan Ondrík (44) vyniká vnímavosťou a schopnosťou pravdivo a uveriteľne stvárniť komplikované charaktery postáv. Napriek mladému veku sa stal rešpektovaným charakterovým hercom, ktorý svoju prirodzenú dramatickosť, talent, nasadenie, emócie, hereckú vyzretosť a osobitý šarm dokazuje nielen na javisku, ale aj vo filme.

Ondrík pochádza z oravskej dediny Liesek, narodil sa 3. mája 1980. Je druhým najmladším zo siedmich súrodencov. Po starom otcovi zdedil výtvarný talent a venoval sa rezbárstvu aj na strednej škole, keď študoval umelecko-remeselné spracovanie dreva. Vyštudoval herectvo na Vysokej škole múzických umení (VŠMU) v Bratislave.

Umeleckému rezbárstvu sa venuje dodnes a doma má aj dielňu, kde si od herectva oddýchne. „Mám to urobené takým štýlom, že je to ako taký stará izba. Mám tam kredenc, ktorý sused vyhadzoval. Ja som taký smetiar, lebo keď je kontajner pred našim domom, tak stojím tam s rómskymi spoluobčanmi. Oni hľadajú železo a ja si vyberám napríklad staré stoličky... Niekdy sa s nimi pohádam aj o konkrétnu vec,“ prezradil so smiechom v rozhovore pre Rádio Melody.

„Naozaj to vyzerá hrozne. Ja som tam špinavý, stojím tam medzi nimi. Asi by ste ma ani nerozpoznali, ktorý som ja a ktorí sú tí spoluobčania, pretože tiež som taký tmavší a keď som tam taký zafúľaný pri nich, tak sa im celkom aj podobám,“ povedal Ondrík a dodal, že poslednýkrát vytiahol z kontajnera skriňu, z ktorých spravil dve a dnes ich majú v obývačke a pridal k tomu aj poličku na ocenenia.