29. sep. 2023 o 05:00
krsk, ČTK, Koktejl

Gregušovej Cimarro vyšiel do ulíc, telenovelový fešák štrajkuje: Žiada ochranu!

placeholder
Mario Cimarro a Bronislava Gregušová nedávno oslávili rok svojej dcérky Briany.
Zdroj: Instagram/mariocimarro

V takejto úlohe ho nevidíme často.

Zahraničné promi
29. sep. 2023 o 05:00
Gregušovej Cimarro vyšiel do ulíc, telenovelový fešák štrajkuje: Žiada ochranu!

V takejto úlohe ho nevidíme často.

Snúbenec slovenskej missky Bronislavy Gregušovej (31) vyšiel do ulíc, aby bojoval za práva hercov. Mario Cimarro (52), s ktorým má Slovenka ročnú dcérku Brianu, je kubánskym hercom, ktorého poznáme najmä ako Juana Reyesa z telenovely Skrytá vášeň. Známe sú aj jeho televízne projekty Túžba tela a Divoška Rosaura.

Herec bol tento rok hlavnou hviezdou 8. ročníka markizáckej tanečnej šou Let´s Dance, po ktorej odišiel s partnerkou a dcérkou späť do Kalifornie. Tam posledné mesiace prebiehajú štrajky v zábavnom priemysle. K ľuďom v uliciach Hollywoodu sa pridal aj Mario.

"Nie je to len o nás, ale o zabezpečení budúcnosti pre ďalšie generácie. Ochrana! Proti používaniu záberov herca prostredníctvom umelej inteligencie, za zvýšenie kompenzácie za úspešné streamovacie programy a zlepšenie zdravotných a dôchodkových dávok okrem iného," napísal k svojmu videu na sociálnych sieťach Cimarro. Nájdete ho na začiatku článku.

Hollywoodski herci a štúdiá budú rokovať

Zástupcovia štrajkujúcich hollywoodskych hercov a predstavitelia veľkých štúdií sa v pondelok 2. októbra stretnú na rokovaní. Odborové združenie hercov SAG-AFTRA, ktoré má 160 000 členov, spustilo štrajk v júli. Pridalo sa tak k protestu scenáristov, ktorí začali štrajkovať v máji.

Odborový zväz scenáristov WGA oznámil koniec svojho takmer päťmesačného štrajku v stredu, keď členovia jeho predstavenstva schválili dohodu dosiahnutú s hollywoodskymi štúdiami.

O uzatvorení predbežnej dohody informoval zväz WGA, ktorý zastupuje 11 500 filmových a televíznych scenáristov, a združenie AMPTP, ktoré obhajuje záujmy veľkých štúdií, streamovacích služieb a produkčných spoločností. Herci a scenáristi požadujú zvýšenie miezd, lepšie pracovné podmienky a ochranu v súvislosti s umelou inteligenciou.