15. apr. 2024 o 06:00
jž, Koktejl

Všetko bolo inak?! Ministerka Šimkovičová zotrela Mészároša: Opakovane ma žiadal o prácu!

placeholder
Martina Šimkovičová reaguje na vyhlásenie Nora Mészároša.
Zdroj: TASR - Martin Baumann, Instagram/noromeszaros

Na záver pridala aj pikošku.

Domáce promi
15. apr. 2024 o 06:00
Všetko bolo inak?! Ministerka Šimkovičová zotrela Mészároša: Opakovane ma žiadal o prácu!

Na záver pridala aj pikošku.

Exmarkizák Noro Mészároš (50) prednedávnom poskytol rozhovor pre redakciu Plus 7 dní, v ktorom rozprával o začiatkoch kariéry súčasnej ministerky kultúry Martiny Šimkovičovej (52). Na jeho slová sa politička rozhodla reagovať pre Plusku a s jeho výrokmi vôbec nesúhlasí.

Podľa Norových slov dostal Martinu do sveta šoubiznisu. "Raz mi zazvonil telefón, keď som pracoval ešte v rádiu Forte a volalo jedno také dievča, ktoré som ja nepoznal osobne, že či by sa mohla prísť pozrieť do rádia, že rada by robila moderátorku," opísal ich prvý kontakt. Podľa jeho slov miesto dostala a zaškolili ju.

Neskôr odišiel do Markízy a Martina sa mu opäť mala ozvať s prosbou, nech ju dostane pred kamery. "Začala robiť najprv dokrútky a potom mne vypadla moderátorská partnerka... takáto blondínka, ktorá už má skúsenosti teda s kamerou, s mikrofónom, so všetkým, že keby sme začali spolu moderovať. Lebo chýbala mi tam práve tá partnerka," opísal vtedajšiu situáciu v televízii.

Martina svoj údiv nedokázala skryť. „Som veľmi prekvapená z vyjadrení Nora Mészároša. Nikdy mi nepomáhal so žiadnou prácou a už vôbec nie s prácou v TV Markíza alebo Rádiu Forte,“ povedala Šimkovičová pre Plusku a dodala, že slová Mészároša ju zaskočili.

Jeho slová vyvrátila. „Pán Mészároš nikdy ani nemal takú pozíciu, ani v jednom z týchto médií, z ktorej by mal moc alebo vplyv niekomu vybaviť miesto moderátora či moderátorky. V čase, keď som nastupovala do Rádia Forte, Nora Mészároša som nepoznala, takže mi moderátorské miesto ani nemohol vybaviť. Spoznala som ho až v rádiu ako bežného kolegu,“ podotkla súčasná ministerka kultúry.

A ako to bolo s televíziou? „Do TV Markíza som prešla cez konkurz, pre ktorý ma oslovila jazyková koučka pani Machatsová. Okamžite som dostala príležitosť pracovať v Teleráne. Ani časovo nesedí to, čo Noro tvrdí. Mojím prvým moderátorským partnerom bol Ján Pasiar, druhým Ján Dubnička a až potom som tvorila dvojicu s Norom Mészárošom," opísala svoje začiatky pred kamerami.

Jeho podiel na svojej kariére odmieta. "Noro sa žiadnym spôsobom nepodieľal na mojom zaúčaní, ani mi nič nevybavoval,” vyvracia slová exkolegu. Na záver pridala aj pikošku z jej vzťahu s Norom Mészárošom. „Na záver už iba zaujímavosť, pán Mészároš, ktorý sa v minulosti objavil na kandidátke OĽaNO (dnes hnutie Slovensko) ma opakovane a intenzívne žiadal o prácu na ministerstve kultúry, na Odbore komunikácie,” uzavrela šéfka rezortu kultúry.