Zlé správy! Ako informuje portál iMeteo.sk, najaktuálnejšie predpovede neveštia nič dobré. Naznačujú, že v nedeľu môžeme pokoriť hranicu 40 °C. "Najteplejším dňom by však napokon nemala byť nedeľa, ale pondelok. Po novom sa očakávajú ešte vyššie teploty, než naznačovali pôvodné výstupy modelov. Národný teplotný rekord bude celkom určite prekonaný," varuje slovenský web.
Horúčavy na Slovensku by mali trvať dlhšie, než sa predpokladalo. Aktuálne výstupy majú ukazovať, že 40 °C môže byť na Slovensku ešte aj v utorok a teploty môžu celkovo vystúpiť až na 42 °C!
"Pondelok by mal byť napokon najteplejším dňom celej vlny horúčav. Maximálne denné teploty môžu na juhu a západe Slovenska vystúpiť až k hodnote 42 °C. Ak teda národný teplotný rekord nepadne už v nedeľu, v pondelok bude jeho prekonanie takmer isté," píše iMeteo. Rásť bude aj pravdepodobnosť búrok, ktoré sa môžu objaviť v horských oblastiach už v nedeľu. Hrozia aj v pondelok.
