08. júl. 2024 o 05:30
žani, Koktejl

Kauza vydierania rodiny Schumachera, totožnosť mužov je odhalená: Šokujúce, kto v tom mal prsty!

placeholder
Sedemnásobný majster sveta F1 Michael Schumacher.
Zdroj: Profimedia

Chceli sa nabaliť na Schumacherovej rodine.

Zahraničný šport
08. júl. 2024 o 05:30
Kauza vydierania rodiny Schumachera, totožnosť mužov je odhalená: Šokujúce, kto v tom mal prsty!

Chceli sa nabaliť na Schumacherovej rodine.

Nedávno obletela svet informácia, že nemecká polícia zatkla dvoch mužov pre podozrenie z vydierania rodiny sedemnásobného majstra sveta F1 Michaela Schumachera. Podozrivé osoby plánovali od rodiny bývalého nemeckého jazdca vylákať milióny eur. Požadovali 15 miliónov eur za to, že nebudú zdieľať fotky a citlivé informácie ohľadom jeho zdravotného stavu, píše Daily Mail odkazujúc na nemecké médiá.

V rukách polície skončil Yilmaz T. (53) a jeho 30-ročný syn, ktorého meno nezverejnili. Neskôr sa ukázalo, že strojcom odporného zločinu bol niekto iný. Jeho totožnosť je šokujúca. Tretím zadržaným je 52-ročný muž, ktorý sa predtým živil ako člen ochranky rodiny Schumachera! Tučnú províziu mal zhrabnúť za to, že prevedie súkromné ​​fotky známej rodiny do digitálnej podoby, aby ich následne odovzdal dvojici.

Nemeckí vyšetrovatelia dostali tip na plán vydieračov od úradov vo Švajčiarsku, kde sa o Schumachera starajú v rodinnom dome. V decembri 2013 utrpel vážne poranenie mozgu pri lyžiarskej nehode na rodinnej dovolenke vo francúzskych Alpách.

Rodina nemeckého pilota neinformuje verejnosť o jeho zdravotnom stave, pričom prístup k 55-ročnému Schumacherovi majú iba jeho najbližší. Pokiaľ sa páchateľom preukáže vina, môžu ísť do väzenia až na päť rokov.