20. jún. 2024 o 22:36
TASR, Koktejl

Remišová nesúhlasí s novým zákonom o STVR: Koalícia nekonala v záujme občanov!

placeholder
Opozičná poslankyňa Národnej rady SR Veronika Remišová (Slovensko, Za ľudí, KÚ).
Zdroj: TASR - Martin Baumann

Povedala to jasne.

Domáca politika
20. jún. 2024 o 22:36
Remišová nesúhlasí s novým zákonom o STVR: Koalícia nekonala v záujme občanov!

Povedala to jasne.

Koalícia pri schvaľovaní zákona o Slovenskej televízii a rozhlase (STVR) nekonala v záujme občana. Je o tom presvedčená opozičná poslankyňa Národnej rady SR Veronika Remišová (Slovensko, Za ľudí, KÚ).

"Môžeme sa tešiť na kanál propagandy, hlúpostí a poklonkovania koalícii," poznamenala v reakcii na schválený zákon a zmeny, ktoré podľa nej prinesie.

Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) sa zmení na Slovenskú televíziu a rozhlas (STVR). Riaditeľa má voliť deväťčlenná rada so štyrmi nominantmi Ministerstva kultúry (MK) SR. Vyplýva to zo zákona o STVR, ktorý vo štvrtok schválili poslanci NR SR. Prijali k nemu aj viaceré pozmeňujúce návrhy od koaličných poslancov. Za zákon hlasovali všetci zo 78 prítomných poslancov, opozícia sa na hlasovaní nezúčastnila.

Aj poslanec Lukáš Bužo (Slovensko, Za ľudí, KÚ) si myslí, že vládna koalícia si zákonom mieni vybudovať vlastné propagandistické médium. "Ak sa rúcajú verejnoprávne médiá, tak sa lámu nohy, na ktorých stojí demokracia," upozornil na sociálnej sieti v reakcii na schválený zákon.