Antonio Banderas už v puberte sníval o tom, že dobyje Hollywood. Rodák z Malagy je jedným z mála Španielov, ktorým sa podarilo svet amerického veľkofilmu skutočne dobyť. V roku 2017 ho však náhle opustil. Vtedy prekonal infarkt a dnes tvrdí, že práve tento závažný zdravotný incident zásadne zmenil jeho život k lepšiemu. Šesťdesiatpäťročná hviezda prehodnotila svoje priority, opustila hollywoodsky životný štýl a vrátila sa do rodného mesta.
Antonio v Malage kúpil neziskové divadlo Teatro del Soho. „Vážne. Bol to pre mňa naozaj vážny varovný signál. Zmenilo to spôsob, akým sa pozerám na život. Tvárou v tvár smrti som sa obzrel späť a uvedomil si, že som v skutočnosti divadelný herec. Nikdy som nebol šťastnejší,“ zveril sa Banderas denníku The Times. Antonio, bývalý manžel Melanie Griffith, s ktorou má dcéru Stellu, žije s partnerkou Nicole Kimpel. K divadlu sa vraj v posledných rokoch silno upol.
„Keď zomriem, vrátim sa ako duch, aby som strašil vo svojom divadle. Pár mesiacov predtým, než zomrel môj otec, sme sledovali procesiu Svätého hrobu na Veľký piatok a naraz, bez toho, aby sa na mňa pozrel, povedal: ‚Myslím, že nič nie je. Myslím, že po smrti nič nie je.‘ Môj otec, ktorý bol veľmi katolícky, to povedal,“ dodal Banderas.
Herec sa obzrel aj za svojím začiatkom v Hollywoode. Priznal, že do Spojených štátov prišiel bez znalosti angličtiny. „Nehovoril som po anglicky, ale postupne som si tam vybudoval kariéru. Neskôr som si vzal Američanku a môj život sa zmenil, moje neistoty zmizli,“ priznal Antonio. Spočiatku mu hovorili, že bude obsadzovaný hlavne do rolí zloduchov. „Povedali mi, že som tam, rovnako ako černosi a Hispánci, aby som hral zloduchov,“ dodal.
