20. máj. 2024 o 12:00
krsk, TASR, Koktejl

Čitateľka Stanka po vysokom poplatku vyskúšala kaviareň v Miláne: Šok pri účtenke!

placeholder
Raňajky čitateľky v Miláne.
Zdroj: Tip

Ceny v európskych destináciách sa výrazne líšia aj v jednotlivých podnikoch.

Zaujímavosti
20. máj. 2024 o 12:00
Čitateľka Stanka po vysokom poplatku vyskúšala kaviareň v Miláne: Šok pri účtenke!

Ceny v európskych destináciách sa výrazne líšia aj v jednotlivých podnikoch.

Máte tip? Pošlite nám ho na tip@koktejl.sk!

Obdobie ideálne na cestovanie je späť a využívajú ho aj mnohí Slováci. Redakcii Koktejl.sk sa ozvala Stanka, ktorá si vyšla na výlet s kamarátkou do talianskeho Milána. Slovenky sa najskôr odmenili obedom v preslávenej nákupnej pasáži v centre mesta - Galériai Viktora Emanuela II. Jedna vec sa im však vôbec nepáčila.

"Mali sme gnocchi so syrovou omáčkou, tagliatelle s lososom, veľkú perlivú minerálku a za každú osobu coperto vo výške 4,50 eur," opísala výber čitateľka. Coperto je suma, ktorú si v Taliansku účtujú navyše za obsluhu, pečivo a prestieranie. V jednotlivých podnikoch sa výška poplatku líši.

Vysoký poplatok za stolovanie ich šokoval, preto skúšali raňajky v nákupnej galérii s malou dušičkou. To, čo prišlo, nečakali. "Boli sme pripravené na coperto, ale na naše prekvapenie sa tam napriek tomu, že išlo o lepšiu kaviareň, nenachádzalo! Tak sme sa potešili," odkázala.

Významným faktorom mohlo byť aj to, že išlo iba o raňajky. Ceny sa príliš nelíšili ani od tých v podnikoch na Slovensku. "Podobne by sme v dnešnej dobre platili už aj v Bratislave," dodala Stanka.

Podľa zaslanej účtenky si dali marocchino (5 eur), capuccino (6 eur), dvakrát pistáciový croisant (spolu 8 eur) a za to všetko platili 19 eur. Foto nájdete v galérii pod článkom.

Slováci plánujú najčastejšie dovolenku pri mori

Top destináciami tohto roka sú pre európskych cestovateľov Taliansko, Grécko a Španielsko. Obyvatelia Slovenska plánujú dovolenku najmä pri mori, pričom si ako svoju cieľovú destináciu plánujú zvoliť Chorvátsko. Vyplýva to z aktuálneho prieskumu európskej banky Revolut, ktorý sa uskutočnil na vzorke 15 000 respondentov vrátane 1000 ľudí na Slovensku.

Tretina opýtaných zo Slovenska plánuje dovolenkovať na Slovensku a 42 % plánuje dovolenku v zahraničí. Okrem Chorvátska (9 %) sa najčastejšie chystajú vycestovať do Talianska, Grécka, Česka a Španielska. Respondenti z iných krajín Európy, a to 47 %, chcú stráviť dovolenku vo vlastnej krajine.