12. apr. 2024 o 12:00
jž, Koktejl

Markíza našla náhradu za Zlaticu Puškárovú: Pozrite, s kým bude Švajda moderovať!

placeholder
Patrik Švajda bude mať v Televíznych novinách novú moderátorskú partnerku.
Zdroj: instagram/zlaticapuskarova

Moderátorka ju nahrádzala už hneď po jej odchode.

Domáce promi
12. apr. 2024 o 12:00
Markíza našla náhradu za Zlaticu Puškárovú: Pozrite, s kým bude Švajda moderovať!

Moderátorka ju nahrádzala už hneď po jej odchode.

Moderátorka Zlatica Švajdová Puškárová (46) chýba na televíznych obrazovkách už takmer pol roka. Od milovanej profesie si musela dať nútenú pauzu kvôli zdravotným problémom. Spolu s ňou zmizol z obrazoviek aj jej manžel Patrik Švajda (51), s ktorým tvorila moderátorskú dvojicu. Podľa informácií denníka Plus jeden deň sa Patrik teraz vracia na obrazovky po boku inej moderátorskej partnerky.

V novembri sa Zlatica náhle vytratila z vysielania. "Zlatica prišla normálne na vysielanie, no asi hodinu pred správami oznámila, že sa necíti dobre. Vo veľmi rýchlom čase ju nahradila Ivana Zuzelková," prezradil zdroj z televízie pre redakciu Plus 7 dní. "Mám zápal dutín sprevádzaný kašľom. Beriem antibiotiká, preto ma vo vysielaní zastupujú kolegyne," odhalila neskôr moderátorka na sociálnej sieti.

Z neškodnej choroby sa však vykľul otravný kašeľ. A hoci mala v pláne nastúpiť späť do práce ešte v januári, podarilo sa jej to až 15. februára, nezdržala sa ale príliš dlho. "Po respiračných problémoch mi pretrvávajú problémy s pľúcami, rýchlo sa zadýcham a mávam záchvat kašľa. Na istý čas sa preto sťahujem z obrazu a pokračujem v liečbe," sklamala svojich priaznivcov hneď po svojom návrate.

Švajda sa krátko po nej tiež stratil z obrazu. Televízia vtedy vysvetlila, že sa snaží udržiavať stále moderátorské páry, aby to bolo pre diváka komfortné. Patrik však vtedy nahradil svojho kolegu, povedal pre magazín Šarm. „Budem vysielať namiesto Viktora Vinczeho, keď má pracovné povinnosti v Let’s Dance. Od apríla by sme už mali nabehnúť na systém troch stabilných dvojíc,“ prezradil Švajda a dodal, že so Zlaticou sa vtedy určite vrátia, ak jej to umožní zdravie.

No zdravotný stav Zlatice to podľa všetkého stále neumožňuje. Spočiatku ju vo vysielaní nahrádzala raz Danica Nejedlá a inokedy Ivana Zuzelková. A jedna z nich teraz obsadila Zlaticine miesto. Ako uvádza Plus jeden deň, ako parťáčku mu v Televíznych novinách pridelili moderátorku Danicu Nejedlú, s ktorou bude do príchodu Zlatice tvoriť stabilný moderátorský pár.