18. jún. 2024 o 15:47
TASR, Koktejl

Európska liga: Ružomberčanov čaká v 1. predkole súper z Kazachstanu!

placeholder
Futbalisti MFK Ružomberok sa tešia s trofejou po víťazstve vo finálovom zápase Slovnaft Cupu.
Zdroj: TASR

Ružomberok sa v úvodnom stretnutí predstaví doma, odvetu odohrá na ihrisku súpera.

Domáci šport
18. jún. 2024 o 15:47
Európska liga: Ružomberčanov čaká v 1. predkole súper z Kazachstanu!

Ružomberok sa v úvodnom stretnutí predstaví doma, odvetu odohrá na ihrisku súpera.

Futbalisti MFK Ružomberok nastúpia v 1. predkole Európskej ligy (EL) proti FC Tobol Kostanaj z Kazachstanu. Rozhodol o tom utorňajší žreb vo švajčiarskom Nyone. Úvodné zápasy sú na programe 11. júla, odvety sa uskutočnia o týždeň neskôr 18. júla. Ružomberok sa v úvodnom stretnutí predstaví doma, odvetu odohrá na ihrisku súpera.

Ružomberčania si zabezpečili účasť v EL vďaka triumfu v Slovnaft Cupe. Európska futbalová únia (UEFA) rozdelila 12 tímov na šesť nasadených a rovnaký počet nenasadených. Ružomberok mohol ako nenasadený tím dostať okrem Tobolu Kostanaj za súpera FC Šerif Tiraspoľ (Moldavsko), NK Maribor (Slovinsko), Wislu Krakow (Poľsko), FC Pafos (Cyprus) a FC Paksi (Maďarsko).

Víťazi prvého predkola postúpia do druhého, zdolané tímy budú hrať v druhom predkole Európskej konferenčnej ligy (EKL). V ňom už figurujú dvaja slovenskí zástupcovia FC Spartak Trnava a FC DAC 1904 Dunajská Streda, ktorí sa dozvedia mená súperov v stredu.

Najväčšia zmena v EL sa týka skupinovej fázy, ktorá sa zmení na jednu ligovú fázu s 36 mužstvami. Každý tím sa stretne s ôsmimi rôznymi súpermi (štyri doma, štyri vonku). Osem najlepších celkovo postúpi priamo do osemfinále, tímy na 9. až 24. mieste sa stretnú vo vyraďovacom kole play-off.